Szkoła w Pisarowcach na 5+

– Do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pisarowcach nam ogromny sentyment. To tam uczyłam się pierwszych literek i cyferek. To tam dostałam czerwony język za złe zachowanie – pamiętam to do dnia dzisiejszego. Odkąd opuściłam mury tej szkoły, nie tylko powracam tam wspomnieniami, ale także śledzę, co ciekawego się tam dzieje. W tym roku mogłam kolejny raz zdobywać tam wiedzę na praktykach z pedagogiki – mówi Amelka Piegdoń, najmłodsza współpracowniczka „TS”, i poniżej relacjonuje, co też ciekawego wydarzyło się podczas jej studenckich praktyk w SP w Pisarowcach.

7 czerwca w Urzędzie Gminy Sanok odbyła się I konferencja pod hasłem „Szkoła to korzenie i skrzydła” poświęcona historii i tradycji szkół Gminy Sanok. Organizatorami spotkania były szkoły podstawowe z Załuża, Mrzygłodu oraz Pisarowiec. Honorowymi gośćmi były Anna Hałas, wójt Gminy Sanok, i Anna Liszka, dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych. Zebranych powitał i poprowadził konferencję nauczyciel SP w Mrzygłodzie Jacek Olbert. Spotkanie rozpoczął Andrzej Romaniak z Muzeum Historycznego w Sanoku wykładem na temat początków szkolnictwa na terenie Sanoka i okolic. Następnie swoje historie przedstawiły szkoły z Mrzygłodu, Pisarowiec, Żałuża, Strachociny, Prusieka i Pakoszówki. Prelekcje wzbogacone były zdjęciami, prezentacją książek i pamiątek. Potem odbyła się dyskusja. Pomysł konferencji przypadł wszystkim do gustu i wyrażono aprobatę dla organizacji kolejnych edycji. Każdy wie, że bez historii naród mizernieje. Małymi Ojczyznami są nasze wioski, dzielnice, szkoły, do których uczęszczaliśmy, środowisko w którym dorastamy. Konferencja o takiej tematyce jest doskonałym pomysłem.
Kolejne osiągnięcie dotyczy sfery finansów. Szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie „TalentowiSKO – talenty dodajemy, mnożymy i potęgujemy”, który był rozszerzeniem dotychczasowych działań Banków Spółdzielczych, realizowanych w ramach Szkolnych Kas Oszczędności. Jego celem było rozwijanie talentów wśród dzieci i młodzieży poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości. W ramach tego programu szkoła w Pisarowcach na etapie regionalnym zajęła drugie miejsce w konkursie dla szkół podstawowych pt.”Oszczędzanie w SKO procentuje w Podkarpackim Banku Spółdzielczym”. Uczniowie zaangażowali się bardzo i sumiennie odkładali przysłowiową złotówkę ze swoich kieszonkowych.
Dyrektor Renata Olejarczyk uważa, iż tego typu programy uczą nie tylko oszczędzania, ale także odpowiedzialności, sumienności i samozaparcia.
Rok szkolny 2016/2017 nauczyciele i uczniowie w Pisarowcach uważają za zamknięty z czerwonym paskiem. Wakacyjny odpoczynek dobrze wszystkim zrobi, by naładować akumulatory na nadchodzące kolejne wyzwania szkolne.

ap/FZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj