Muczne na Wilczym Szlaku, inauguracja Wielkiego Szlaku Leśnego

Muczne na Wilczym Szlaku

W piątek 7 lipca w Wilczym Szańcu w Gierłoży koło Kętrzyna zainaugurowano Wielki Szlak Leśny – to zakrojony na szeroką skalę projekt realizowany przez Lasy Państwowe, w który wpisuje się również Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

Wilczy Szlak

Pierwszym elementem tego projektu jest tzw. Wilczy Szlak eksponujący osiem atrakcji polskich lasów z motywem wilka. Są w nim m. in. Wilczy Szaniec w Gierłoży, pomnik wilka w nadleśnictwie Trzciel i ścieżka „Tropem Wilka” w Nadleśnictwie Głęboki Bród i Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. W uroczystości wziął udział dr Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz władze Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Licznie odwiedzający Wilczy Szaniec turyści mieli okazję tego dnia wysłuchać i obejrzeć również prezentacje na temat bieszczadzkich lasów. Temat „Wilcze echa z Bieszczadów” przedstawił Edward Marszałek, zaś ofertę CPL w Mucznem i atrakcje przyrodnicze Bieszczadów promowała w swym wystąpieniu Ewa Tkacz, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Stuposiany.

Imprezy sportowe, rekreacyjne i edukacyjne

W każdy kolejny piątek wakacji na trasie Wilczego Szlaku będą odbywać się imprezy sportowe, rekreacyjne i edukacyjne. 25 sierpnia w Mucznem, w bieszczadzkim akcencie Wilczego Szlaku, odbędą się Otwarte Mistrzostwa Leśników w Kolarstwie Górskim. Przewidywane jest też w tym dniu wydarzenie dla miłośników astronomii, m.in. nocne obserwacje gwiazd na bieszczadzkim niebie.
Więcej informacji wkrótce na stronie Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.
Tekst i zdjęcia: Edward Marszałek