Wypoczynek nad stawami

Pan Wojciech Kordas założył stawy z miłości do wędkowania i dla innych sympatyków tego sportu. Niestety, by łowić ryby w Sanie, trzeba mieć kartę wędkarską. Natomiast stawy prywatne są dostępne dla każdego. Nie musimy mieć karty, ba, nawet wiedzy o rybach, bo pan Wojtek na miejscu szkoli. Wystarczą tylko chęci i… kierunek Wielopole.

Stawy Pirania

Stawy Pirania w Wielopolu przy ul. Miodowej to pięknie położone miejsce, idealne dla miłośników wędkarstwa i nie tylko. Obok ciągnie się alejka lipowa, a w oddali widać ruiny zagórskiego klasztoru. Przy stawach znajduje się spory parking, a na środku znajduje się zagospodarowana wyspa. Gospodarstwo jest otwarte od godz 6.00 do 20.00. Poprosiliśmy pana Wojciecha o rozmowę.

Dlaczego warto przyjechać do Wielopola?

– Nad stawy mogą przyjeżdżać nie tylko osoby posiadające kartę wędkarską. Każdy może spróbować swoich sił w łowieniu. Nawet osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z wędkowaniem, jest mile widziana. Z chęcią nauczymy technik wędkowania każdego bez względu na płeć czy wiek.
–  Dzieci również?
– Tak! Posiadamy wędki dla dzieci i w każdej chwili można je wypożyczyć i zapoznać najmłodszych z tym przyjemnym zajęciem. Wędkowanie uczy cierpliwości i wycisza, a to chyba w dzisiejszych czasach każdemu się przyda.
–  Ile kosztuje taka przyjemność?
– 10 zł za cały dzień, a złowione ryby sprzedajemy wg wagi. Ryby, jakie można złowić, to: szczupak, amur, karp, lin, karaś, okoń. Za kilka dni otwieramy smażalnię i i będzie można codziennie spróbować świeżego pstrąga. Oczywiście kawa, herbata, napoje, kiełbaski na gorąco to również znajdzie się w ofercie. Obok smażalni dostępne będą leżaki, na których można po prostu poleżeć, poczytać, poopalać się.
– Czyli wypoczynek mniej aktywny?
– Niekoniecznie! Miłośnicy nordic walking mogą wybrać się na spacer. Amatorzy joggingu pobiegać nad wodą. Co kto lubi! Zapraszam!

Zadzwoń 601 469 928 Pirania Stawy Prywatne Wielopole k. Zagórza ul. Miodowa

Uwaga! Dla tych, którzy nad Stawy przyjadą z Tygodnikiem Sanockim – najnowszym wydaniem, zniżka 10% na wszystkie atrakcje. Promocja trwa całe wakacje!