Centrum Rehabilitacji i Sportu nie jest mrzonką
Baseny jak marzenie

W Sanoku powstają baseny. Inwestycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Nie ma się co dziwić, gdyż sanoczanie od wielu lat upominali się o tego typu obiekt w mieście. Informację o tym, że miasto w najbliższych kilku latach wybuduje Centrum Rehabilitacji i Sportu z basenami z prawdziwego zdarzenia, wielu uznało za marzenie.

Niektórzy z niedowierzaniem przyjęli wiadomość, że jest gotowy projekt, wyłoniony wykonawca i niedługo ruszy budowa. Kompletowanie dokumentacji oraz zabieganie o zabezpieczenie finansowania kilkudziesięciomilionowej inwestycji pochłonęło wiele miesięcy pracy i starań wielu osób. Wreszcie jednak stało się! 8 maja 2017 roku została wbita symboliczna, pierwsza łopata. Wraz z upływem kolejnych tygodni pusty, niezagospodarowany dotąd teren MOSiR-u, zamienił się w wielki plac budowy. Teraz już chyba nikt nie wątpi w słowo burmistrza, który zapowiedział, że baseny będą gotowe na wakacje 2019 roku. A wszystko wskazuje na to, że nawet wcześniej!
Szybko rozpoczęły się prace przygotowawcze i sprowadzanie ciężkiego specjalistycznego sprzętu. Wykonano najtrudniejsze, mało widoczne prace ziemne i zalano fundamenty pod Centrum Rehabilitacji i Sportu. Dziś, po nieco ponad dwóch miesiącach od rozpoczęcia budowy, na placu pojawiły się mury, które zaczynają cieszyć obserwujących inwestycję sanoczan.
Prace budowlane przebiegają bez problemów i wszystko idzie zgodnie z planem, bez żadnych opóźnień. Można zatem z optymizmem patrzeć na zapowiadany termin zakończenia budowy części krytej CRiS, który planowany jest już na wrzesień 2018 roku, natomiast cały kompleks ma być oddany do użytku w I kwartale 2019 roku. Dzisiejszy stan wykonania inwestycji wskazuje na to, że optymizm i wiara we wcześniejsze zapowiedzi burmistrza się opłaciły.
rj