Zagórz: lato w bibliotece
Odkryj w sobie talent

Tegoroczne wakacje w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zagórzu odbyły się pod hasłem Odkryj w sobie talent, a sponsorem tych spotkań było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Minęły cztery tygodnie zajęć, podczas których odbyło się osiem seansów filmowych, siedem warsztatów artystycznych oraz spektakl Teatru Nemno.

Filmy, konkursy, warsztaty

Uczestnicy zobaczyli filmy „Dżungla”, „Trolle”, „Ostatni smok świata”, „Sing”, „Księga Dżungli”, „Sekretne życie zwierzaków domowych”, „Balerina” oraz „Vaiana skarb oceanu”. Wielu odkryło w sobie talenty rzemieślnika, wykonując podczas warsztatów przybornik, który przydał się podczas wszystkich spotkań; cukiernika – wyczarowując z wody, cukru i innych tajemnych składników pod czujnym okiem pani Angeliki Szmyd przepyszne lizaki – jeden z lizaków w kształcie róży był nagrodą dla uczestnika warsztatów, który w ciągu tygodnia przeczyta, opisze i zilustruje książkę; lizaka otrzymała Paulina Langenfeld; jubilera -projektując i tworząc naszyjniki z filcu oraz koralików; dekoratora wnętrz, który miał za zadanie wykonać ramkę na zdjęcia z materiałów recyklingowych, takich jak tektura, skrawki materiału oraz tasiemek.

Nie święci garnki lepią

Kandydaci na garncarza toczyli na kole garncarskim dzbanuszki i miseczki, a instruktorem tych zajęć był Marcin Fornal z Pracowni Artystycznej Figaro; na warsztatach krawieckich dzieci szyły maskotki. „Ogrodnicy” pracowali nad bardzo trudnym do wykonania drzewkiem z papieru.
Na koniec wakacyjnych spotkań wszystkie dzieci miały okazję zobaczyć spektakl Teatru Nemno Henryka Hryniewickiego inspirowany baśnią Braci Grimm pt. Czerwony Kapturek oraz odebrać nagrody dla najbardziej aktywnych czytelników tegorocznych wakacji.
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu składa podziękowania sponsorowi warsztatów: Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu.
Organizatorzy zapraszają do obejrzenia zdjęć z wakacyjnych warsztatów oraz do uczestnictwa w kolejnych zajęciach organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Zagórzu.