Ludowe malarstwo na szkle z motywami ikonograficznymi czyli warsztaty dla dorosłych w ETNO Galerii

Serdecznie zapraszamy na kameralne warsztaty w ETNO Galerii pod okiem dyplomowanego instruktora rękodzieła, Katarzyny Onacko. Twórcze czwartkowe popołudnie będzie miało miejsce 16 sierpnia. W godz. 17:00 – 20:00. Uczestnicząc w warsztatach poznają Państwo historię malowania na szkle oraz stworzą własnoręcznie dzieło.

Technika malowania obrazów na szkle polega na malowaniu na wewnętrznej powierzchni szyby, stosując odwrócony cykl malowania.

Malarstwo na szkle ma w Polsce długą tradycję i stanowi ewenement na skalę światową. W XIX w. malarstwo ludowe, w tym malarstwo na szkle nie było postrzegane w kanonach piękna. Dopiero po 1946 r. technika ta przeżyła swój renesans. Technika malowania nie uległa zmianie, wprowadzono jednak cieniowanie i łamanie barw oraz techniki transparentne. Rozszerzyła się również tematyka, obok postaci świętych pojawiły się sceny rodzajowe z życia wsi, ilustracje legend i zwyczajów a także abstrakcje.

Prowadzenie: Katarzyna Onacko – instruktor rękodzieła artystycznego. Mistrz witrażu, koszykarstwa, plecionkarstwa. Wykładowca Uniwersytetu Ludowego w Woli Sękowej.

Koszt – 60 zł | os.
Termin: 16 sierpnia – czwartek godz. 17:00 -20:00
Czas trwania – 3 godziny
Miejsce: ETNO Galeria / ul. Franciszkańska 3 w Sanoku
Zapisy: Osobiście w ETNO Galerii. Zaliczka 20zł.
Ilość miejsc ograniczona!
Zapewniam wszystkie niezbędne materiały i narzędzia oraz poczęstunek.

mn