RUSZYŁY ZGŁOSZENIA DO II OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI NIEZŁOMNEJ I NIEPODLEGŁEJ!

W dniu 27 września 2017 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędą się eliminacje wojewódzkie w ramach Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza KIMA. Inicjatorzy Festiwalu (Stowarzyszenie Passionart oraz Fundacja Armii Krajowej) wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej już teraz zapraszają do zapisów.

Propozycja ta skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jednak zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w tej muzyczno-historycznej przygodzie.Festiwal to przedsięwzięcie, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki i zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1956.

Tematem Festiwalu będą pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II Wojny Światowej oraz dekady po jej zakończeniu. Wszystkich przyszłych uczestników zachęcamy do poszukiwania pieśni na terenie z którego pochodzą i wykorzystanie jej zasobów źródłowych w ramach przywracani pamięci lokalnej. Zwycięzcy eliminacji wojewódzkich wezmą udział w eliminacjach na szczeblu ogólnopolskim, które odbędą się w dniach 10-12 listopada w Krakowie. Zapytania dotyczące zgłoszeń należy kierować pod adres oddzial.rzeszow@ipn.gov.pl lub festiwalpnin@gmail.com.