Między Bieszczadami a Beskidem Niskim

 

W ostatnią niedzielę – 27 sierpnia na dworcu PKP w Sanoku zebrało się 48 uczestników wycieczki z cyklu Niedziela za miastem z przewodnikiem PTTK, w tym tygodniu hasło wyprawy brzmiało: „Między Bieszczadami a Beskidem Niskim”.

Po uroczej przejażdżce koleją na trasie Sanok – Rzepedź kursowym pociągiem Wojak Szwejk rozpoczęła się wycieczka piesza przez Rzepedź – najpierw doliną rzeki Osławicy, a potem potoku Rzepedka . Pogoda dopisywała, około południa udało się uczestnikom zdobyć górujący nad Rzepedzią szczyt Rzepedka (708 m n.p.m.) – jedną z najbardziej widokowych gór w okolicy szczycącą się rozległą panoramą na Bieszczady Wysokie, pasmo graniczne, Pogórze Bukowskie i okolice Zalewu Solińskiego. Po zdobyciu szczytu uczestnicy zeszli do miejscowości Szczawne, gdzie czekał na nich autokar. W trakcie wycieczki zorganizowane zostało ognisko z kiełbaskami a w czasie marszu postoje jeden z nich przy zabytkowej cerkwi z 1824 roku w Rzepedzi.

Malownicza i łatwa trasa przyciągnęła na rajd naszych milusińskich. Trudy podróży dzielnie znosili 5 letnia Patrycja, Antoś i Wituś, 4 –letni Antoś i najmłodsza uczestniczka wycieczki 2 letnia Hania, która wraz z rodzicami i o 5 lat starszym braciszkiem Wojtusiem pokonywała wytrwale kolejne etapy podróży.

Grzegorz Surówka

Przypominamy, że PTTK szykuje jeszcze kilka atrakcji na najbliższą niedzielę: KLIK