Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Z książką w świat wartości

Obchodzony od 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był okazją do zorganizowania w Szkole Podstawowej nr 4 spotkania, które stało się świętem promującym książki i czytanie.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas IV, którzy pod opieką nauczycieli przyszli, aby posłuchać głośnego czytania, ale też poczytać oraz porozmawiać o książkach.
Zebranych przywitała dyrektor Beata Wójtowicz, która opowiedziała o pięknej idei głośnego czytania oraz o wartości książki w życiu każdego człowieka. Wybrano utwór Elizy Piotrowskiej pt: „Piękno, czyli nie chcę być krasnalem” pochodzący z cyklu „Dwanaście ważnych opowieści”. O jego przesłaniu mówiła Irena Florczak – kierownik Biblioteki Pedagogicznej. Uczniowie słuchali z uwagą.

Zaproszenie do czytania przyjęło wielu gości, min:. Zastępca burmistrza Stanisław Chęć, Irena Florczak i Agata Wajda-Paszkiewicz z Biblioteki Pedagogicznej, dyrekcja szkoły Beata Wójtowicz i Maria Korżyk, nauczyciele Renata Adamska, Edyta Szewczyk, Ewa Żytka- Rydosz, Agnieszka Skarbek- Hłouszek i Bogusław Bodnar, a także uczniowie klasy IV i VII.

Przygotowano wystawę książek dla dzieci i młodzieży oraz tematyczną dekorację.
Data 29 września nie jest przypadkowa, odnosi się ona do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.