Pomoc dla osób niepełnosprawnych

Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia, która w tym roku obchodziła 25-lecie istnienia, otrzymała pieniądze na zakup sprzętu dla osób niepełnosprawnych.

Środki, w wysokości 33 950 zł pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w ramach realizacji Wojewódzkiego Programu na rzecz Wyrównywania Szans Osób Niepełnosprawnych i Przeciwdziałania ich wykluczeniu Społecznemu. Ośrodek, po kilku latach zawieszenia działalności, w tym roku wznowił pracę. To istotny obszar pomocy i współpracy, ponieważ sanocka fundacja współpracuje z rzeszowską placówką od blisko dziesięciu lat. A potrzeby rosną z roku na rok.

– Jako fundacja, nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której musielibyśmy odmówić, z braku sprzętu, pomocy osobom niepełnosprawnych, chorym. To po prostu niemożliwe. Tego samego zdania jest Maciej Szymański, dyrektor PFRON Rzeszów – mówi prezes Józef Baszak.

Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia niezbędny sprzęt dla osób niepełnosprawnych wypożycza już od 2005 r. Z otrzymanych w tym roku pieniędzy z ROPS zakupione zostaną konkretne rzeczy do diagnostyki i rehabilitacji. Do sumy 33 950 zł fundacja dołożyła 3 044 zł wkładu własnego, tak aby zmieścić się w realizacji zadania zakupu potrzebnego sprzętu. A jest nim: 8 łóżek rehabilitacyjnych, tyleż samo materaców nieprzemakalnych oraz materaców przeciwodleżynowych. Ponadto 10 wózków inwalidzkich, wyściółki do materaców, laski inwalidzkie i części zamienne do sprzętu rehabilitacyjnego. Dodatkowo fundacja z własnych pieniędzy wybudowała prowizoryczny magazyn na zakupiony sprzęt, który będzie wypożyczany nieodpłatnie po przedstawieniu orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Prezes Józef Baszak nie kryje wzruszenia: – Z naszej pomocy najpierw korzystało miasto, potem powiat, a teraz cały region Polski południowej. Jestem dumny z pracy i współpracy tylu osób na rzecz potrzebujących.

Tomek Majdosz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.