Radni uchwalili zmiany nazw ulic. Koniec z popularyzowaniem komuny

Koniec z komuną na ulicach. Radni, zgodnie ze wskazaniem IPN-u, przegłosowali zmianę nazwy ulic II Armii Wojska Polskiego i I Armii Wojska Polskiego

Na Dąbrówce i na Błoniach IPN wskazał dwie nazwy ulic do zmiany: II Armii Wojska Polskiego i I Armii Wojska Polskiego, które to nazwy, jak powszechnie wiadomo, od dziesięcioleci propagują komunizm.

Jeden z wariantów dopuszczał zmianę nazwy w taki sposób, aby nacisk został położony na uznanie zasług i poświęcenia żołnierzy owych, pejoratywnie dziś kojarzonych, formacji. Skorzystała z tego dzielnica Błonie, proponując zmianę nazwy na ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, która i tak spowoduje, że 773 osoby zameldowane przy tej ulicy będą docelowo zmieniały dokumenty, co, w myśl zapisów ustawy sejmowej jest w tym wypadku bezpłatne.

Radni dzielnicy Dąbrówka opowiedzieli się za zmianą nazwy na ul. Legionów, która ostatecznie została przez radnych miejskich zaaprobowana jako ul. Legionów Polskich. Przewodniczący Zbigniew Daszyk zaproponował, uzasadniając to m.in. poszanowaniem pamięci osób, które wcielone do wojska przeszły morderczy szlak bojowy, by Dąbrówka poszła śladem Błoni, jednak radny Adam Kornecki postawił zdecydowane veto: – Czas skończyć z po-peerelowskimi sentymentami i uszanować pracę Rady Dzielnicy – odniósł się do argumentów Zbigniewa Daszyka.

Uchwałę podjęto 12 głosami „za”.

6 KOMENTARZE

  1. I ul.Sanową zmiemnić na ul. Absurdu, mieszkańców niewielu to i koszt zmiany dokumentów będzie nieduży. Napewno mniejszy niż dokonczenie robót,oraz wstawienie znaków drogowych oznaczających nową(idiotyczna)organizację ruchu,bo kazdy jeżdzi jak mu wygodnie.Uprzątniecia tego”syfu” po rozebranym domu na Sanowej też szanowne władze powinny wymagać od właściciela nieruchomości,bo można odnieść wrażenie że jest to ktoś nietykalny sądząc jaki tam zawsze jest burdel.

  2. Kompromitacja i tyle, nalezy zwolac sesje nadzwyczajna i skrocic nazwe ulicy do jednego krotkiego slowa nikt nie wzial pod uwage braku miejsca przy wypelnieniu dokumentow np w szpitalu ,zusie, przelewow itd .Juz teraz przy obecnej dlugiej nazwie zdarzaja sie problemy z dlugoscia i bledna pisownia na wiele sposobow. Pomijam kwestie dekomunizacyjna bo to sie w glowie po prostu nie miesci zeby nie znac najnowszej historii Polski i nie wiedziec kto byl tworca takich tworow jak 1AWP 2AWP i w jakim celu mialy sluzyc.(np 2 AWP to nie jest 2 Korpus !!!)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj