Pierwsze urodziny Etno Galerii

Etno Galeria to kolorowy zakątek na mapie Sanoka. Nie sposób minąć ją obojętnie, przechadzając się ul Franciszkańską, bowiem kolorowa, ręcznie zdobiona fasada przyciąga uwagę. Powstała z fascynacji podróżami, kolorami i mozaiką wielu kultur. Z miłości do biżuterii, rękodzieła z różnych stron świata i muzyki.

Pierwsze urodziny Etno Galerii

Jest propozycją dla mieszkańców i dla turystów. Jest odpowiednikiem pogranicza kultur w miniaturze. Łączą się w niej charaktery, zapachy i sztuka z różnych zakątków świata.
Ponieważ wiele rzeczy w ETNO Galerii jest unikatowych, każdy wybierze coś dla siebie. Odkryje w niej przedmioty, których nie znajdzie nigdzie indziej w Sanoku, a wszystko to na przekór sieciówkowym trendom, które coraz mocniej się rozprzestrzeniają. Wiele rzeczy w ETNO Galerii to indywidualne wyroby rękodzielników.

ETNO Galeria to propozycja dla tych, których przeraża pogoń za idealnym podarunkiem po zatłoczonych centrach handlowych. Dla osób, które doceniają pracę ludzkich rąk i szukają czegoś naprawdę wyjątkowego oraz niebanalnego, lubią kolory, podróże i etnoklimaty, których w naszym zakątku Polski nie brakuje.
Właśnie tutaj można kupić wyszukane rękodzieło. Od skromnego upominku po rzeczy oryginalne, jedyne w swoim rodzaju, po prostu rękodzielnicze rarytasy.

Wciągu roku udało się w tym kameralnym miejscu zorganizować cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci i dorosłych. Odbyły się warsztaty twórcze z malarstwa ludowego na szkle, koronki teneryfowej, haftu, tworzenia makram czy biżuteri koralikowej. Najmłodsi mieli okazję zdobić świąteczne pierniczki, ceramiczne magnesy, a także spotkać się z prawdziwie świętym Mikołajem – biskupem.

I tak minął rok… – Mamy nadzieję, że przetrwa kolejny rok, że potrzeba kolorów, oryginalnych, egzotycznych rzeczy, etnicznych dźwięków, orientalnych zapachów to jest to, czego Sanok potrzebuje. I że motto tego miejsca „Myśl globalnie, działaj lokalnie” trwać będzie… – mówi Angela Gaber.

Symboliczne urodziny ETNO Galeria będzie obchodzić 25 listopada, w sobotę – od 10:00 do 14:00 cały asortyment – z 10 procentową zniżką,  dla spragnionych kofeiny – kawa, ciasteczko oraz darmowe warsztaty dla dzieci o godz. 12:00, podczas których dzieciaki – jak i dorośli – będą mogli ozdobić ceramiczny magnes i zabrać go ze sobą na pamiątkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj