Kronika policyjna – oszustwa, kradzieże, włamania

Bukowsko
7 listopada, 41-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że został oszukany przez mężczyznę, który sprzedał mu 12 opon do samochodu ciężarowego, za które zapłacił kwotę łączną 6.000 zł. Sprzedający przed zakupem okazał kupującemu nową oponę po czym sprzedał pokrzywdzonemu opony uszkodzone, poprzecinane, po zewnętrznej stronie poklejone silikonem i łączone zszywkami, miejsce uszkodzeń zamaskował błotem przez co przy zakupie były praktycznie niewidoczne.

Sanok
12 listopada przy ulicy Lipińskiego, policjanci podjęli kontrolę samochodu marki Hyundai, którego kierujący nie zastosował się do sygnału zatrzymania nadanego przez policjanta i odjechał. Po krótkiej penetracji na parkingu zauważyli pojazd, a przy nim trzech mężczyzn żaden nie przyznał się do kierowania. Wszyscy byli w stanie nietrzeźwości zostali więc zatrzymani do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Policjanci ustalili, że samochodem kierował 26-letni mieszkaniec powiatu sanockiego: badanie I-1.33 mg/l.

Sanok
12 listopada przy ulicy Kochanowskiego, mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że złodziej przywłaszczył jego telefon komórkowy marki LG wartości 837 zł. Właściciel zgubił telefon na terenie Sanoka.

Komańcza
12 listopada, mieszkanka powiatu częstochowskiego zawiadomiła, że w trakcie pobytu w pensjonacie z pokoju, który zajmowała nieznany jej sprawca ukradł telefon komórkowy marki Apple wartości 1300 zł.

Sanok
13 listopada przy ulicy Jagiellońskiej pracownicy firmy ochroniarskiej powiadomili Policję o uruchomionym alarmie włamaniowym w sklepie. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili włamanie do obiektu przez sprawców, którzy pokonali zabezpieczenia i weszli do środka. Złodzieje ukradli wyroby tytoniowe. Straty oszacowano na kwotę ponad 2700zł. Policjanci ustalili, a następnie ujęli sprawców włamania. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu sanockiego w wieku 23 i 25 lat. Policjanci odzyskali również część skradzionego mienia.