II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Polskiej

II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Polskiej

Święto Niepodległości można uczcić na wiele sposobów, jednym z nich jest zorganizowanie festiwalu piosenek patriotycznych, jak uczyniła to Szkoła Podstawowa nr 3.

 „II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Polskiej” odbył się 16 listopada i od początku było widać i słychać zaangażowanie dzieci i młodzieży. Na scenie zaprezentowało się 25 solistów z sanockich podstawówek oraz ze szkoły podstawowej w Kostarowcach. Zebrani: nauczyciele, rodzicie mogli również zobaczyć występy duetów i zespołów. Entuzjazm słuchaczy wzbudziło nietypowe wykonanie piosenki „Wisła – nasza rzeka” przez 24 uczniów z Klasy 1a, Szkoły Podstawowej nr 2.
Festiwal został podzielony na dwie kategorie wiekowe, soliści i zespoły maluchów z klas I-IV oraz młodzież z klas V-VII. Dużym zainteresowaniem występujących uczniów cieszyła się piosenka z filmu Jana Komasy „Miasto 44” pt. „Dziewczyna z granatem”, utwór ten można było usłyszeć w różnych aranżacjach i interpretacji młodszych i starszych. Wśród repertuaru znalazły się także piosenki Legionów i Ułanów, piosenki wykorzystywane do nauki patriotyzmu najmłodszych jak utwór „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz piosenki trudniejsze, jak np. do wiersza Adama Asnyka „Miejcie nadzieję”, przed laty sugestywnie wyśpiewany przez Jacka Wójcickiego. Gościem honorowym imprezy był burmistrz Stanisław Chęć.
Wyniki festiwalu podamy w gazetowym wydaniu „Tygodnika Sanockiego”.

Tomek Majdosz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj