Najbardziej wpływowi Podkarpacia 2017. VIP-y rozdane

Czerwony dywan, efektownie zaprojektowane statuetki, poważni sponsorzy – to składowe zjawiska, które jako magazyn VIP Biznes&Styl od prawie dekady gości w podkarpackich instytucjach, firmach i prywatnych domach i z roku na rok staje się coraz bardziej wpływowe i opiniotwórcze. Dowiodła tego gala, podczas której wręczono statuetki „Najbardziej wpływowi Podkarpacia 2017”.

Gala odbyła się w sobotę 18 listopada w Filharmonii Podkarpackiej. W foyer ulokowali się główni sponsorzy: można było z bliska oglądać cuda motoryzacyjnej techniki, dotknąć lśniącego lakieru, skórzanego siodła, dopytać… Politycy i biznesmeni proszeni byli o pozowanie do zdjęć na VIP-owskiej ściance.

Politycy pozowali do zdjęć na tle VIP-owskiej ścianki

Prezentacji laureatów VIII Gali VIP – „Najbardziej wpływowi Podkarpacia” dokonano w sali koncertowej. Było zwięźle, ale treściwie i z humorem.

Tomasz Poręba na gali VIP pojawił się w towarzystwie małżonki. Gdy mu wręczono nagrodę, żonie przede wszystkim dziękował za wsparcie

Najbardziej wpływowym człowiekiem na Podkarpaciu w dziedzinie kultury okazał się dyrektor Muzeum-Zamku w Łańcucie Wit Karol Wojtowicz, w polityce bezkonkurencyjny był w tym roku  Tomasz Poręba, w biznesie – Marta Półtorak, prezes Marma Polskie Folie. Gromkie brawa otrzymał Ryszard Jani, prezes Pilkington Automotive Poland, współtwórca Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego, który wszedł na scenę jako Odkrycie Roku.

– Jestem w takim wieku, gdy więcej się zakrywa niż odkrywa – zażartował nagrodzony VIP, dziękując jednocześnie Kapitule za to, że ma odwagę docenić starania „osób w wieku senioralnym”. – Drodzy państwo, widać, ze warto robić swoje w każdym wieku, a nagroda zawsze przyjdzie; jeśli nie „tu”, to „tam” –  kończył swoje wystąpienie prezes Ryszard Jani, wymownie gestykulując przy wypowiadaniu zaimków wskazujących na lokalizację nagród za dorobek życia.

„Jesteście Państwo podobni do Szwedzkiej Akademii Nauk, która najczęściej wyróżnia osoby po 70-tce” – żartował prezes Jani, dziękując Kapitule za wyróżnienie

Europoseł Tomasz Poręba odbierając VIP-a w dziedzinie polityki wspomniał oczywiście z entuzjazmem o swoim „politycznym dziecku” – S 19-stce. Mówił o ogromnych możliwościach rozwojowych Podkarpacia. – Jestem przekonany, że Podkarpacie mogłoby rozwinąć się na wzór Bawarii. Wierzę, że tak się stanie. Chciałbym mieć o czym opowiadać wnukom, kiedy mnie zapytają, co zrobiłem dla tego regionu. Myślę, że, bez względu na przynależność polityczną, powinniśmy postarać się, żeby w przyszłości było o czym opowiadać… – kończył Tomasz Poręba, dziękując bliskim za wsparcie podczas, jak to określił, „szalonej pracy”, którą trzeba wykonać w niezwykle szybkim tempie.

Honorowy VIP powędrował do Janusza Szubera i został poecie wręczony wcześniej, podczas kameralnej uroczystości w sanockim zamku; w czasie gali pokazano materiał filmowy, zarejestrowany w Sanoku.

Janusz Szuber otrzymuje Honorowego VIP-a z rąk redaktor naczelnej magazynu VIP Biznes&Styl Anety Gieroń

Marszałek podkarpacki Władysław Ortyl dziękował Tomaszowi Porębie. – Kiedy podpisaliśmy aneks do kontraktu terytorialnego na drogę ekspresową S19 od Rzeszowa do Barwinka, było to wydarzenie  niezmiernie ważne i dla naszego regionu historyczne. Wtedy pan poseł Poręba powiedział: „Mamy to!”. I miał rację – mówił marszałek Ortyl, wręczając Tomaszowi Porębie herb Podkarpacia. – Niech zawiśnie w biurze europosła w Brukseli na eksponowanym miejscu.

„Mamy to!” Tomasza Poręby odnotowaliśmy z satysfakcją także w „Tygodniku Sanockim”, relacjonując wydarzenia z konferencji w Jasionce, o których wspomniał podczas gali w filharmonii Władysław Ortyl.

Organizatorzy przygotowali dla gości wiele atrakcji. Pierwszą był koncert Olgi Bończyk z zespołem – artystka wykonała kilka znanych przebojów w nowych aranżacjach, m.in. słynny „Walc Embarras”. Były i anegdoty, jak ta, gdy Olga Bończyk zapytała Irenę Santor, czy może „Walc Embarras” włączyć do swojego repertuaru. Usłyszała od estradowej divy: „Ty to, Olga, śpiewaj, ale ładnie!”.

Olga Bończyk z zespołem zadbali o doskonały nastrój podczas gali VIP

Po koncercie – pokaz mody oraz konkurs wizytówkowy, degustacja smakołyków i towarzyskie rozmowy.

Gala opiniotwórczego magazynu VIP Biznes&Styl to jedno z najważniejszych wydarzeń towarzyskich na Podkarpaciu, które gromadzi elity świata biznesu, polityki i kultury. Od 9 lat organizuje je wydawca VIP-a – Sagier sp. z o.o.

Miłośnicy motoryzacji mogli nasycić oczy i zaspokoić ciekawość, oglądając prezentowane podczas gali „cacka”