Student na praktykach

Zostać dobrym pedagogiem?

Każdy rodzić chce, aby ich dzieci miały jak najlepszych nauczycieli. Edukacja wczesnoszkolna to bardzo istotny etap w rozwoju i kształtowaniu się młodego człowieka. Nie bez przyczyny utrwaliło się przysłowie, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”…

Wielu myśli, że nauczanie w klasach 1 – 3 to żadne wyzwanie. Pisać umiem, liczyć potrafię, więc – mogę uczyć, czemu nie? Nic z tych rzeczy! Na zajęciach przez kilka lat poznajemy tajniki zawodu nauczyciela od strony teoretycznej. Jednak nic nie zastąpi praktyki. Jedna z pań mówi, że nauczyciel bez ognia i iskierek w oczach to marny nauczyciel”. A my chcemy być nauczycielami z powołania, a więc….
Zajęcia z dr Łucją Reczek-Zymróz są… szalone. Po podzieleniu na grupy, każdy z nas wybrał sobie temat zajęć do realizacji i przeprowadzenia na naszych ćwiczeniach. Studenci bardzo wczuwają się w rolę nauczycieli, ale, z ogromną uciechą, także w rolę dzieci. Fakt, że zajęcia przygotowane przez koleżanki i kolegów wywołują nasze zaciekawienie i poszerzają naszą wiedzę wskazuje, iż jeszcze większe korzyści będą czerpać z tego wszystkiego nasi podopieczni. Dzięki temu zdajemy sobie sprawę, że przygotowanie ciekawych zajęć wymaga od nas wielogodzinnego przygotowania, zdolności artystycznych, kreatywności i dużo cierpliwości. Zajęcia pt. ,,owoce i warzywa”, oraz ,, higiena jamy ustnej” to dopiero początek. Mamy zamiar wcielić je w życie już niebawem, a w dalszej przyszłości z taką samą werwą i pasją uczyć naszych przyszłych podopiecznych.
Amelia Piegdoń