https://tygodniksanocki.pl/2017/07/07/deficyt-zorganizowanej-opieki-w-sanoku-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym-i-przedszkolnym/

Niepokojące wieści w związku Młodzieżowym Domem Kultury

Niepokojące wieści dotarły do nas w związku Młodzieżowym Domem Kultury. Nie od dziś wiadomo, że placówka ma problemy finansowe. Pisaliśmy o tym przy okazji wakacji w MDK, które wspomógł organizację budżet miejski.

Wiele osób z Sanoka i okolic korzysta z zajęć organizowanych w MDK. Ze zdziwieniem przyjęliśmy informację jakoby komisja Komisja Oświaty Powiatu Sanockiego głosowała za likwidacją MDK.

Może warto byłoby ten temat przedyskutować zanim zapadną jakiekolwiek wiążące decyzje. Zwłaszcza, że MDK-owi dobrze życzą Polacy z zagranicy np: anonimowy darczyńca przekazał 2000 zł na organizację ferii w MDK w Sanoku. Taką informację upublicznił dyrektor MDK Jakub Osika.

Jesteśmy ciekawi co o całej sprawie sądzą rodzice dzieci korzystających z zajęć MDK? Zapraszamy do dyskusji.

 

13 KOMENTARZE

 1. Komuś jak widać zależy by MDK przestał funkcjonować. Kim są ci decyzyjni z komisji oświaty w powiecie. Jaka jest celowość decyzji?

 2. Czyli Sanok Miasto Kultury przejdzie do historii? Gdzie mam z synem na zajęcia jeździć? Do BWA, gdzie pomieszczenia odstraszają dzieci, a panowie tam pracujący zupełnie nie mają do dzieci podejścia? (Panowie z BWA mogą wieszać obrazy i może na kulturze się znają, ale niech ją przekazują dorosłym) SDK? SDK ma jakieś zajęcia sensowne w ofercie? Zostaje Puchatek i Gagatek, ale tam jest przepełnienie i pierwszeństwo mają dzieci z osiedli.
  Inna sprawa to załoga w MDK pracująca od lat w stałym składzie, mająca wyjątkowe zdolności pedagogiczne. Kto chce to rozwalić? Kto?

 3. Polityka pro rodzinna! Zlikwidować porodówkę, zlikwidować miejsca gdzie dzieci mogą spędzać bezpiecznie i kreatywnie czas. Po prostu pomoc dla różnicow ogromną!

 4. Za 2 tys zł można zorganizować ognisko, a nie ferie dla tylu dzieciaków. Jednak dobre i to, prosimy o więcej takich wujków.

  Do sanoczanka – porodówkę w Sanoku zlikwidowali sami sanoccy lekarze, nikt inny. W Parafii Przemienienia Pańskiego działa świetnie Caritas, taka świetlica, gdzie pod opieką speców można zostawić swoje dziecko.

  Co wg ciebie tom klechy mają do tego o czym piszesz? Nic, kompletnie nic.

  Może jakiemuś „inwestorowi” po prostu się ten budynek nie podoba? Może są plany aby ten „piękny” parking dla maluchów powiększyć?

  Natomiast wszystkim wiadomo że budowany jest basen w tzw mieście turystycznym, mieście mistrza Beksińskiego Sanok, w dodatku jeszcze jest on nazywany rehabilitacyjnym. Gdzie to tylko możliwe szuka się na ten cel pieniędzy. Przypomnę tylko że miasto za projekt laptopowy będzie musiało najprawdopodobniej zwrócić 2130544,40 + odsetki. Łącznik (najdłuższy) od ronda tego „artysty” Beksińskiego do nowo powstającej obwodnicy sanockiej to bagatela 18 mln, nagłośnienie w SDK (55 tys), sofy do holu SDK (ok. 18200 zł), premie i nagrody – zgodnie z regulaminem premiowania, przegrane procesy sądowe, projekty unijne nic nie wnoszące do życia sanoczan i wiele, wiele innych.
  Dzieciom z sanockich szkół pan burmistrz osobiście rozdawał ostatnio cukierki.

  Dla zainteresowanych https://www.youtube.com/watch?v=dt2TEvu1-aw

  • Caritas jest katolickie. Wybacz, ale mam męża nie katolika i chcemy wychować dzieci świecko. Konstytucja niby w Polsce zapewnia edukację świecką, ale wszyscy wiedzą jak jest zwlaszcza w małych miejscowościach. Mam prawo by moje dzieci uczeszczaly do placówek nie indoktrynujących i na takie zajęcia. MDK to zapewnia. Caritas nie. Zauważ że w Sanoku jest coraz więcej małżeństw mieszanych i Ukraińców nie katolików. Wszystkich skierujesz do Caritas?

 5. Porodówka. Nie wierzę, że władze miasta nie mogły przeciwdziałać! Chyba, że Oleszczuk specjalnie do tego doprowadził by sanoczanki jeździły do Rzeszowa.

 6. MDK podobnie jak szpital, szkolnictwo ponadgimnazjalne, Poradnia Psychologiczo-Pedagogiczna to instytucje powiatowe. Burmistrz czy Rada Miasta nie maja wpływu na ich funkcjonowanie. Za decyzje w sprawie szpitala odpowiada zarząd powiatu, a więc starosta, wicestarosta itd. Podobnie jak MDK. Trochę nam nieswojo tłumaczyć takie sprawy, ponieważ niewiedza w tym obszarze nie najlepiej świadczy o przygotowaniu naszej lokalnej społeczności do udziału w budowaniu i nadzorowaniu struktur społeczeństwa obywatelskiego.
  Prosimy o merytoryczną dyskusję, ponieważ na inną szkoda czasu. Chętnie dowiedzieliśmy się co Państwo sądzą o poziomie zajęć w MDK. Z jednym się zgadzamy MDK wypełnia lukę której nie potrafi zagospodarować miejska instytucja jaką jest SDK.

 7. Poziom zajęć w MDK jest OK, dyrektor Osika też jest na „poziomie”, pikniki rodzinne organizowane nie raz przy Muzeum Historycznym, ciekawe zajęcia, jakieś konkursy z nagrodami dla najmłodszych. Zawsze coś się pozytywnego dzieje, dla dzieciaków zawsze mają czas!!!
  Głośnym echem odbiła się sprawa poprzedniej dyrektorki MDK, pan Osika jest o niebo lepszy! Komu więc to przeszkadza i dlaczego?
  Do sanoczanka – co z tego że Caritas jest katolickie??? Oni powiedzmy że pomagają, ale każdemu, a nie tylko katolikom, przy Farze działa ŚWIETLICA dla dzieci, a nie świetlica katolicka. W szkołach (przynajmniej kiedyś) działają (?) tzw świetlice środowiskowe gdzie do późnych godzin popołudniowych dzieci mają dobrą opiekę. To że chcesz wychowywać swoje dziecko jak sama twierdzisz świecko, to twoja sprawa, co mnie to obchodzi. Może lepiej zaprowadzić dziecko do jakiejś świetlicy, jak pod sąd na protesty?

  Doktor Oleszczuk do niczego nie doprowadził. To sprawa byłej ordynatorki pani B. Poszło o rację, doktorka czy dyrektor. Teraz ani pani B już nie pracuje w sanockim szpitalu, ani pan były już dyrektor nie jest dyrektorem. I tak to już jest z racją. Poza tym nie było komu obsadzić dyżurów, nowy (alkoholik) ordynator nawet nie raczył obsadzić swej osoby na jakimkolwiek dyżurze, słuch na szczęście o nim zaginął bardzo szybko. Nowy dyrektor robił co mógł, ale chętnych do pracy zabrakło, brakowało bardzo niewiele…

 8. Do Wiesiek: Drogi Wieśku, wyłóż tysiaka, skoro wiesz, ile i na co trzeba. Byle z własnej kieszeni. Świetlica Caritasu niech działa, ale niech działa tez MDK, skoro jest tak wielu chętnych, żeby tam zostawiać dzieci pod opieką fajnej kadry.
  Do Damian: była ordynatorka ginekologii jest bardzo dobrym lekarzem i szkoda, że nie pracuje w szpitalu w Sanoku. Za co odpowiada zarząd powiatu? Za to, że marszałek Ortyl załatwił pieniądze? A za to, że upadła ginekologia to nie zarząd tylko lekarze? Damianie, obrońco powiatu, napisz, kto znalazł takiego ordynatora „cudotwórcę”, kiedy wykopano panią B.? Lekarze?
  Może mieszkańcy Sanoka zbojkotują wybory do powiatu, skoro miasto nic z powiatu nie ma – wystarczy popatrzeć na drogi w mieście, kiedy spadnie śnieg i od razu widać, które są miejskie, a które powiatowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj