Bezprzedmiotowy protest na Olchowcach

Burmistrz Tadeusz Pióro dementuje

7 stycznia w dzielnicy Olchowce grupa mieszkańców zbierała podpisy pod petycją w proteście przeciw rzekomej budowie sortowni śmieci w tej dzielnicy. W mieście nie zapadła do tej pory jakakolwiek decyzja, uprawniająca do podobnego protestu.

Burmistrz Tadeusz Pióro uważa, że absurdalna akcja, zorganizowana w Olchowcach, wprowadza chaos i jest dowodem rozpoczynającej się, lada chwila, kampanii wyborczej.

– Z całą stanowczością zaprzeczam, by były jakiekolwiek zamierzenia ze strony miasta zmierzające do lokalizowania tego rodzaju obiektu w tej dzielnicy, jak również w żadnej innej dzielnicy Sanoka. Gdyby zrodził się zamiar budowy sortowni w mieście, to w pierwszej kolejności musiałyby być wprowadzone zapisy w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, a o takie zapisy nikt nawet nie wnioskował do studium i w żadnym gremium decyzyjnym na ten temat w ogóle dyskusji nie było – oświadcza Tadeusz Pióro i dodaje: – Rozumiem, że zbliża się okres przedwyborczy, ale takie metody, jak ta w Olchowcach, pochodzą rodem z PRL-u, a stosowane były najczęściej przez służbę bezpieczeństwa. Dlatego apeluję, w szczególności do mieszkańców, którym na sercu leży dobro miasta, by nie poddawali się tego rodzaju intrygom i manipulacjom.