Listy do redakcji „TS”
Utrudniony wjazd do Bricomarche

Poniżej fragment listu, dotyczący organizacji dojazdu do sklepu Bricomarche na Posadzie. List otrzymaliśmy jeszcze w grudniu, ale od tamtej poty – o czym ponownie dwa dni temu poinformował nas czytelnik, nic się nie zmieniło, postanowiliśmy sprawę zasygnalizować, rozpytując tu i ówdzie, dlaczego jest, jak jest.

Pisze czytelnik:

„Teren wokół budynku został starannie zagospodarowany (parking, chodniki, trawniki), ale nie wiadomo z jakiej przyczyny nie zdecydowano się na wykonanie dojazdu od strony księgarni „Sobótka” przy ul. Lipińskiego 73, znajdującego się za nią Zielonego Rynku, Studia Światła i sklepu z dywanami. Parking Bricomarche przecież sąsiaduje z drogą dojazdową do wymienionych obiektów.
Niestety, należy minąć księgarnię, jadąc dalej ul. Lipińskiego, skręcić w lewo w ul. Beksińskiego, minąć przystanek MKS i ponownie skręcić w lewo na parking Bricomarche. Życzę sukcesów w takim dojeździe w okolicy godziny 15, gdy korek na ul. Lipińskiego sięga wspomnianej księgarni, lub ciągnie się jeszcze dalej w stronę kościoła NSPJ. Strata czasu i nerwów.
Polak potrafi, ludzie sobie poradzili. Krawężnik pokonuje się po udeptanym piachu. Dziadostwo w czystej formie, można pokazywać jako dowód zaradności klientów i bezduszności osób odpowiedzialnych za zagospodarowanie tego fragmentu terenu.
Elegancki sklep, ładny parking i… samowolka dojazdowa” – pisze nasz czytelnik i dodaje: „Jeśli teraz ktoś postanowi tę samowolkę ukrócić i np. postawić w tym miejscu ogrodzenie, to niech najpierw odpowie na pytanie: Którędy mają z parkingu Bricomarche wyjeżdżać klienci zamierzający jechać w stronę Zagórza lub na pobliskie osiedle Stróżowska. Czy odpowiedź brzmi „mają jechać wyjazdem do ulicy Beksińskiego, skręcić w lewo (bo w prawo jest zakaz), przejechać przejazd kolejowy, dalej jechać ul. Dworcową, minąć stację kolejową, skręcić w ul. Kolejową, przejechać przejazd kolejowy i już są na ulicy Lipińskiego, a po przejechaniu ok 1 km miną Bricomarche w odległości 50 m i mogą sobie jechać w stronę Zagórza lub ul. Stróżowskiej? Jeśli tak brzmi odpowiedź, to ja tylko chcę pogratulować pomyślunku projektantom takiego rozwiązania.”

Od redakcji: Organizacja dojazdu do sklepu z wykorzystaniem drogi, prowadzącej tuż obok księgarni „Sobótka” do „Studia Światła” leży, według stanu prawnego, w gestii właścicieli działek. Miasto nie ma możliwości ingerowania w ich decyzje. Dojazd, bez konieczności karkołomnego pokonywania przeszkód, jest możliwy od strony ul. Lipińskiego, kilkadziesiąt metrów od księgarni w stronę Zagórza.