Vox Angeli zaprasza na wspólne kolędowanie

Zespół Muzyki Dawnej Vox Angeli tworzą ludzie, którzy odkryli i wciąż odkrywają to wspaniałe dziedzictwo, jakie pozostało z dawnych wieków zapisane na kartach manuskryptów i pragną ocalić je od zapomnienia.

Gdy Maryja wędrowała:

– Z lirą korbową i kolędami z Podkarpacia wyruszamy w Bieszczady. Zapraszamy na wspólne kolędowanie do cudownej krainy w niepowtarzalne miejsca. Rok 2018 to rok premier kolędowych. Zapraszamy do dzielenia się radością ze wspólnego śpiewania, które zdecydowanie daje więcej frajdy niż samo słuchanie. Każdy uczestnik otrzyma Niezbędnik Kolędnika z tekstami, dzięki czemu będzie mógł w stu procentach włączyć się we wspólny śpiew – mówią członkowie zespołu Barbara i Maciej Bator.

20-21 stycznia 2018 r. – Tradycyjne Podkarpackie Kolędowanie w Bieszczadach
Premiery, Premiery, Premiery!!!

Sobota 20 stycznia, godz. 18.00
– Kolędujemy w gościnnych progach u pani Basi Geraut-Trzaska, w Domu Pracy Twórczej ŁEMKOWO (Lutowiska 78). Zaśpiewamy wspólnie nowy, premierowy Niezbędnik Kolędnika nr IX pt. „Gdy Maryja wędrowała”, który powstał z myślą o wędrowcach.
Zawiera kolędy z gór, pogórzy i dolin, wiele z nich w lokalnych gwarach i językach. Całość przeplata ludowy motyw Maryi szukającej miejsca dla Narodzenia Syna – zapraszają „kolędnicy” z Vox Angeli.
Na koncert serdecznie zaprasza także Barbara Geraut-Trzaska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niedziela 21 stycznia, godz. 11.00
Kolędujemy w kościele pw. Dobrego Pasterza w Zatwarnicy Zaśpiewamy wspólnie nowy, premierowy Niezbędnik Kolędnika nr VIII pt. „Szczęśliwe czasy nam się zjawiły” w całości poświęcony kolędom z Leżajska i okolic, będący zapowiedzią wydania IV tomu antologii Bartosza Gałązki „Kolędy Podkarpacia” wraz z płytą. Starujemy od godz. 11.00.
Msza święta z udziałem kolędników o godz. 11.30, a po mszy kolędowania ciąg dalszy.
Serdecznie zaprasza Proboszcz parafii Dwernik Ksiądz Tadeusz Rząsa.