Likwidacja Aresztu Śledczego w Sanoku

Po konferencji prasowej, jaka odbyła się 29 grudnia 2017 r. z udziałem m.in. posła Piotra Uruskiego i płk Marka Grabka, i przekazaniu działki pod budowę więzienia, pracownicy Aresztu Śledczego w Sanoku mieli prawo myśleć, że będą pracować do roku 2021, do czasu wybudowania więzienia na ulicy Stróżowskiej.

Dzisiaj docierają do nas jednak inne informacje.

12 stycznia minister Zbigniew Ziobro podpisał rozporządzenie, na mocy którego ma zniknąć 20 jednostek tego typu w Polsce. Oprócz Sanoka najbliższy areszt przeznaczony do likwidacji to placówka w Nisku.

Areszt śledczy w Sanoku ma przestać istnieć do 30 marca 2018 r. Więźniowie mają zostać przeniesieni do innych placówek do 21 lutego. A co z pracownikami aresztu? Zaproponowano im zatrudnienie w Łupkowie, Uhercach, a nawet w Jaśle.

Do sprawy wrócimy niebawem.

4 KOMENTARZE

  1. Z wypowiedzi burmistrza: https://tygodniksanocki.pl/2017/12/19/sprawozdanie-dzialalnosci-burmistrza-miasta-pomiedzy-sesjami-wygloszone-posiedzenia-rady-miasta-zwolanego-19-grudnia-2017-r/ można wyciągnąć wniosek, że Areszt Śledczy miał być przeniesiony na Stróżowską! Dopiero kiedy powstanie więzienie. Panie burmistrzu i panie pośle wypada złożyć jakieś wyjaśnienie. Pracownicy mają przez kilka lat dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów do pracy? To jakaś kpina. Czyżby to było zaplanowane oszustwo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj