„Międzynarodowa konferencja medyczna – chirurgiczne leczenie robotem Da Vinci”

W stolicy Podkarpacia odbyła się „Międzynarodowa konferencja medyczna – chirurgiczne leczenie robotem Da Vinci”, w której uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Konferencja miała miejsce 19 stycznia br., a miejscem w którym się odbywała był Uniwersytet Rzeszowski.  W trakcie obrad można było uczestniczyć w transmisji na żywo operacji z użyciem Robota Da Vinci. Operacja ta przeprowadzana była w Szpitalu Klinicznym w Leverkusen w Niemczech.

 Dzięki zaangażowaniu uczestników reprezentujących szerokie spektrum kompetencji, konferencja stwarza doskonałe pole do dialogu i doskonalenia zawodowego jej uczestników. Z uznaniem pragnę podkreślić udział w konferencji ekspertów z zagranicy oraz przygotowanie transmisji na żywo z operacji przy użyciu właśnie najnowocześniejszego rozwiązania w chirurgii – Robota Da Vinci. Dziś jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami trzech takich robotów w Polsce we Wrocławiu, Toruniu i Warszawie. Oczywiście zależy nam na tym, by było ich coraz więcej – powiedziała podczas konferencji wojewoda Ewa Leniart.

Źródło: PUW w Rzeszowie,  fot. Biuro Prasowe UMWP.