Konferencja przed otwarciem XXIV Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych

Podczas konferencji, zorganizowanej przed oficjalnym otwarciem Olimpiady Młodzieży Burmistrz Tadeusz Pióro mówił o tym, że Sanok powinien być  stolicą sportów zimowych, podkreślał, że istnieje możliwość rywalizacji w czterech konkurencjach na jednym obiekcie, co dla organizacji zawodów nie jest bez znaczenia. Mówił o zaangażowaniu i pracowitości swoich współpracowników, wskazując na dyrektora MOSiR-u Tomasza Matuszewskiego. Wspomniał o inwestycjach, realizowanych przy wsparciu ministerstwa, wyrażał nadzieję na dalsze korzystne montaże finansowe. Zachwalał walory krajobrazowe i kulturowe miasta, w tym możliwość zwiedzania słynnych na całą Polskę muzeów. Na koniec – dyplomatycznie – wspomniał o śniegu na torze lodowym, po czym przeszedł do rzeczy: – Panie ministrze, czy po skończeniu obecnych inwestycji możemy liczyć na pomoc finansową ministerstwa przy zadaszeniu toru lodowego?

– Wszystkie dobre projekty mają szansę na realizację z funduszu przeznaczonego na kulturę fizyczną, a te, które przygotowuje i przedkłada Sanok, są dobre – odpowiedział  Jarosław Stawiarski.

Minister na koniec mówił o szansach medalowych w związku z igrzyskami w Piongczang, o skoczkach narciarskich, ale i o oczekiwaniu na niespodzianki, które – o czym doskonale wiedzą kibice – przynoszą najwięcej radości.

Więcej w najbliższym „Tygodniku Sanockim”.