Sport na Podkarpaciu

Tomasz Poręba: Cieszę się, że tenis stołowy w Tarnobrzegu zyskał strategicznego sponsora i szansę na rozwój. Mecze KTS Enea Siarka Tarnobrzeg w Lidze Mistrzyń będą też w TVP Sport a pierwsza transmisja już w najbliższy piątek.

Podczas konferencji prasowej w Tarnobrzegu Zbigniew Nęcek, trener i wiceprezes klubu KTS Tarnobrzeg, Paweł Antończyk, rzecznik prasowy Enei Połaniec i europoseł Tomasz Poręba poinformowali o podpisaniu umowy między władzami klubu a Eneą S.A. Od tej pory klub będzie nosił nazwę KTS Enea Siarka Tarnobrzeg. „Zawodniczki z Tarnobrzega już teraz należą do absolutnej europejskiej czołówki. Dzięki nowemu sponsorowi klub zyska stabilność i pewność finansową, co bez wątpienia przełoży się na jeszcze lepszą grę i zaangażowanie” – powiedział Tomasz Poręba.

To właśnie podkarpacki europoseł pomógł w nawiązaniu współpracy między Eneą a KTS-em.

„Wspieranie tak utytułowanej drużyny to dla nas powód do radości. Energia od Enei dla drużyny z pewnością zagwarantuje kibicom jeszcze wiele sportowych emocji. Konsekwentnie wspieramy sport na swoim terenie działania, angażując się we współpracę z klubami” – powiedział Paweł Antończyk, rzecznik prasowy Enei Połaniec.

„Dzięki współpracy z Eneą będziemy mieli więcej spokoju organizacyjnego i logistycznego, a to będzie miało przełożenie na spokojniejszą głowę w naszej podstawowej pracy, czyli przy tenisowym stole. To jest pierwszy rok współpracy, ale w naszym klubie mamy nadzieję, że to będzie współpraca wieloletnia, gdyż tylko przy długofalowych wspólnych działaniach można osiągnąć jeszcze wyższy poziom wynikowy i promocyjny” – powiedział trener Zbigniew Nęcek. „Poszukiwałem strategicznego sponsora, który pozwoli nam na realizacje kolejnych celów. Serdecznie dziękuję naszemu europosłowi Tomaszowi Porębie w pomocy przy poszukiwaniu tak silnego sponsora” – dodał Nęcek.

Europoseł Poręba podkreśla, że wspieranie drużyn sportowych – niezależnie od tego czy jest to tenis stołowy, czy piłka nożna to naturalna forma zachęcania młodzieży do uprawiania sportu. „Dzięki temu, że jest zaangażowanie ważnych podmiotów biznesowych w naszym kraju we wspieranie klubów sportowych coraz więcej młodych ludzi na Podkarpaciu ma szansę na to, by się rozwijać i spełniać swoje sportowe marzenia” – powiedział europoseł PiS.

Tomasz Poręba poinformował także, że udało mu się przekonać kierownictwo TVP Sport, by zmagania tarnobrzeskich pingpongistek można było oglądać podczas bezpośrednich transmisji w ogólnopolskiej telewizji publicznej. „Bardzo się cieszę, że udało nam się porozumieć z TVP Sport w tej sprawie, która już w piątek o godz. 18:00 pokaże ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzyń, w którym KTS Enea Siarka Tarnobrzeg zmierzy się z Linz AG Froschberg. Już teraz zapraszam wszystkich do oglądania i kibicowania naszym zawodniczkom” – zachęcał Poręba.

Fot. KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj