Wernisaż wystawy „MADE IN USA” Piotra Szczura

Dla wielu osób znany, ponieważ przez trzy lata studiował w Sanoku na kierunku Edukacja Artystyczna – w związku z tym to nie pierwsza jego wystawa w naszym mieście. Tym razem zabiera nas w podróż po Stanach Zjednoczonych.

W BWA Galerii Sanockiej pod patronatem Fundacji 2 wymiary odbył się wernisaż wystawy „MADE IN USA” Piotra Szczura. Jest to pierwsza z tegorocznych odsłon najnowszego, powstającego w latach 2015-2017 zbioru obrazów artysty. Niewielkim obrazom o jednakowych rozmiarach 30×30 tworzącym fundament całej wystawy, towarzyszy kilka wielkoformatowych kompozycji, będących jakby jej dopełnieniem. Bezpośrednią inspiracją do powstania tego amerykańskiego cyklu była podróż Piotra do Stanów Zjednoczonych. Podczas niej artysta doświadczył niezwykłej różnorodności krajobrazu, który roztaczał się wzdłuż słynnej Route 66.

W swoich obrazach uwiecznił on m.in. spaloną od słońca ziemię, majestat gór i kanionów, samotne stacje benzynowe i warsztaty samochodowe, drewniane domy mieszkalne i linie wysokiego napięcia. Szczególne miejsce zajmuje jednak niebo, które niejednokrotnie wypełnia większą część płótna – to w jego obrębie rozgrywa się główna akcja przedstawienia. Wernisaż zgromadził tłum zainteresowanych. Dla tych którzy nie mogli w nim uczestniczyć, nic straconego, bowiem prace artysty będzie można oglądać w Galerii BWA do 9 marca.

A my zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj