Arkadiusz Andrejkow malował w Szkole Podstawowej nr 4

W Szkole Podstawowej nr 4 na Wójtostwie po rekolekcjach odmiana: ze ścian spoglądają na uczniów najwybitniejsi polscy pisarze: Adam Mickiewicz, Cyprian Kamil Norwid, Leopold Staff, Czesław Miłosz i Wisława Szymborska. Autorem portretów jest ceniony i uznany plastyk Arkadiusz Andrejkow.

Wizerunki pisarzy znajdują się w segmencie humanistycznym szkoły. Wykorzystano czas, kiedy uczniowie uczestniczyli w rekolekcjach. Na tym, by powstały portrety, namalowane wprawną ręką artysty, zależało dyrektor Beacie Wójtowicz, która jest z wykształcenia plastyczką i polonistką. W projekt zaangażowały się ponadto panie Anna Michoń-Hus i Barbara Bryndza, materiałów dostarczył nieodpłatnie sklep Elmi.
Arek Andrejkow uważa, że to bardzo dobry pomysł, żeby korytarze były oryginalnie ozdobione, a jednocześnie edukowały. I ma rację. Literatura „wchodzi” dzisiejszym uczniom do głowy trudniej, niż wiedza z zakresu przedmiotów ścisłych, więc każdy dodatkowy impuls jest w cenie.
Brawo dla Arka, zwłaszcza za wizerunki polskich poetów współczesnych, laureatów Nagrody Nobla – Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. To nie są „tylko” portrety…

msw

1 KOMENTARZ

  1. Brawo! Pomysł dobry, ciekawe wykonanie, tylko ja bym chętniej widział coś pozytywniejszego, bardziej kolorowego na ścianach szkół. Jeszcze jak szkoła ma za patrona księdza lub męczennika, korytarze wyglądają jak mauzolea.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj