Sesja nadzwyczajna 20 marca

„Czwórka” pojedzie do Prusieka

Wydłużenie drogi autobusów, kursujących do Sanoczka, aby woziły także mieszkańcow Prusieka – taki wniosek, w trybie pilności, zgłosił burmistrz na nadzwyczajnej sesji miejskiej, jaką zwołonano 20 marca. Zgodnie z porządkiem obrad podjęto uchwały dotyczące wieloletniej prognozy finansowej miasta oraz podziału Sanoka na stałe obwody głosowania, ich numerów i granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych.

Wniosek pilności został wprowadzony do porządku obrad. Zanim jednak przedstawił go radnym wiceburmistrz Edward Olejko, skarbnik Bogdan Florek referował projekt uchwały w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej – chodziło o drobne korekty, radni przegłosowali wniosek, nie podejmując dyskusji. Podobnie przy rozpatrzeniu wniosku w sprawie uchwały o stałych obwodach głosowania i siedzibach obwodowych komisji wyborczych, która jest niejako koniecznym następstwem uchwały o podziale na okręgi wyborcze. Po nowelizacji obwody mogą obejmować od 500 do 4000 wyborców. Utrzymano dotychczasowy podział miasta na stale obwody głosowania w liczbie 21, w podobnych granicach, jak odbywało się to podczas ostatnich wyborów samorządowych. Na wniosek niektórych radnych dokonano drobnych przesunięć, na przykład między obwodem 5 i 6 na Dąbrówce, pomiędzy obwodami 8 i 10, 11 i 13 na Wójtostwie oraz pomiędzy obwodami 19 i 20.

Porozumienie z Gminą Sanok w sprawie organizacji transportu zbiorowego było ostatnim punktem obrad. Zdecydowano o wydłużeniu linii nr 4 – autobus kursował do Sanoczka, ale mieszkańcy Prusieka zwrócili się o wydłużenie kursu o jeden przystanek, zwłaszcza w godzinach, kiedy odbywają się dojazdy do pracy i do szkół. Radni uchwałę podjęli jednogłośnie, burmistrz Olejko poinformował, że nowy rozkład jazdy linii nr 4 zacznie obowiązywać od 1 kwietnia.

msw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj