W Powiatowym Wydziale Komunikacji i Transportu

Można zapłacić kartą

Kolejki w Powiatowym Wydziale Komunikacji jakie są, każdy widzi. Interesanci najpierw odczekują swoje w korytarzu na prawo od drzwi wejściowych, a kiedy już uda im się załatwić to i owo w okienku u sympatycznych pań urzędniczek, wówczas – w tył zwrot i do następnej kolejki marsz, by uiścić w oddziale banku stosowną opłatę. Jeden etap tej odysei właśnie ulega zmianie.

W Wydziale Komunikacji można od kilku dni płacić kartą. Płacącym należy się informacja: używając wygodnego „plastiku” trzeba zapłacić o 2 zł więcej.
Ubolewali nad tym do kamery, troszcząc się o dobro płatników „karcianych”, niektórzy radni powiatowi podczas ostatniej sesji. Dlaczego aż dwa złote kosztuje taka transakcja?
Płatności elektroniczne w Powiatowym Wydziale Komunikacji i Transportu są obsługiwane
i jednocześnie nadzorowane przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Jest to podmiot, który nie może być wyłoniony na drodze przetargu, jego zadania określają stosowne przepisy prawa. Jednym słowem – monopolista.
Interesanci mają wybór: płacą dwa złote więcej i załatwiają wszystko szybciej albo ustawiają się w kolejkach z gotówką w garści.
Porty – w biurach Wydziału zainstalowano ich cztery – mają być wygodą i udogodnieniem, ale nikt nie narzuca interesantom, z jakiej formy płatności mają skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj