Jubileuszowy Zlot Stulecia ZHP na Ziemi Sanockiej – zaproszenie

Pragnę służyć POLSCE, ojczyźnie moich przodków, o której honor, niepodległy byt, tradycje i kulturę walczyli czynem i słowem, którą otrzymałem w spadku jako bezcenną wartość mego pokolenia, którą z całym jej bogactwem duchowym i materialnym mam przekazać moim następcom.
hm. Stefan Mirowski

Hufiec ZHP Ziemi Sanockiej im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego zaprasza w dniu 15 września 2018 r. byłych i obecnych zuchów, harcerzy i instruktorów na Jubileuszowy Zlot Stulecia ZHP na Ziemi Sanockiej.

Zlot Hufca Ziemi Sanockiej w dniu 15 września 2018 roku, z udziałem zaproszonych Gości, będzie najważniejszym punktem harcerskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz utworzenia Związku Harcerstwa Polskiego. Harcerstwo, w tym także harcerstwo sanockie, miało swój bohaterski udział w walkach o niepodległość i granice państwa polskiego. Jesteśmy dumni z postawy tamtego pokolenia harcerzy, o którym ówczesny komendant hufca, Michał Urbanek, tak po latach napisał:„ … takiego entuzjazmu jakim odznaczała się młodzież harcerska w Sanoku w latach 1918, 1919, 1920 nie spotkałem nigdy i nigdzie. Harcerzy ogarnął jakiś szał patriotyzmu. Nie było trudu, którego by się ulękli, nie było pracy, której by z zapałem nie podjęli. …… pamiętam jak uginały się dzieci pod karabinem maszynowym, a mimo całodziennych ćwiczeń nikt się nie skarżył. Gdym radził szanować siły, ze łzami w oczach oświadczali mi, że to może jedyna chwila, kiedy Polska potrzebuje ich pomocy, i że dadzą wszystko Z siebie by „Zmartwychwstałą” wesprzeć i od wrogów obronić. Wśród tego najczystszego i najpodnioślejszego nastroju patriotycznego przeżyłem najpiękniejsze chwile mego życia.

Pragniemy, jak najgodniej, uczcić pamięć naszych poprzedników, wybitnych harcerzy i instruktorów sanockiego hufca, a także umocnić w dzisiejszej harcerskiej młodzieży przywiązanie do harcerskich ideałów – służby Bogu, Polsce i ludziom oraz zaprezentować nasz dorobek całemu społeczeństwu.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Jubileuszowym Zlocie Stulecia ZHP na Ziemi Sanockiej prosimy o kontakt z hm. Krystyną Chowaniec, komendantką hufca (603197110 lub 605049146, email: sanok@zhp.pl) lub z hm. Jerzym Kwaśniewiczem (660868651). Zgłoszenia można również przesyłać na adres: Dom Harcerza, ul. Zielona 39, 38-500 Sanok.

Wpisowe za udział w zlocie (dzieci i młodzież – 35 zł, osoby pracujące – 70 zł) proszę wpłacać na konto hufca w PBS – 34 8642 0002 2001 0061 6445 0001 do 30 kwietnia 2018 r. z zaznaczeniem „Zlot 100-lecia ZHP”. Osoby, które do 30 kwietnia zgłoszą swój udział
i opłacą wpisowe otrzymają szczegółowy program zlotu.Termin zgłoszeń wynika z konieczności wcześniejszego zlecenia wykonania odznaki zlotowej.

Serdecznie zapraszamy! Czuwaj!

Komenda Jubileuszowego Zlotu Stulecia ZHP na Ziemi Sanockiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj