„Konwój wstydu” i spotkanie w ramach Klubu Obywatelskiego

6 kwietnia odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli Platformy Obywatelskiej. Następnie w Hotelu Bona o godzinie 18:00 rozpoczęło się spotkanie w ramach Klubu Obywatelskiego. Do Sanoka przybyli: wicemarszałek Sejmu – Małgorzata Kidawa-Błońska, poseł na Sejm RP – Joanna Frydrych, poseł do Parlamentu Europejskiego – Elżbieta Łukacijewska oraz poseł na Sejm RP – Marek Rząsa.

– Wspólnie mówimy: wstyd, wstyd pani premier i obecny panie premierze, że wzięliście tyle pieniędzy Polaków, a obiecaliście skromność – mówiła Elżbieta Łukacijewska podczas konferencji prasowej.
– Najgorsze jest to, że nie tylko obiecywano skromność, ale oszukano Polaków, bo mówiono, że żadnych nagród nie było. Jak można nagradzać ministrów, którzy podają się do dymisji? Przeznaczono na to ogromne kwoty, ogromne pieniądze, Platforma przez osiem lat takich nagród żadnemu ministrowi nie dała. Niedopuszczalne jest, żeby premier sam sobie przyznawał nagrody, tego w historii Polski nie było (…). Dlatego żądamy, żeby premier Morawiecki bardzo dokładnie wyjaśnił, kto dostał nagrody, jakiej wysokości, podał listę i powiedział, na jakiej podstawie nagrody zostały przyznane (…) – mówiła z kolei Małgorzata Kidawa-Błońska.
– Żądamy również, aby upubliczniono wysokość nagród z roku 2016, bo my wiemy tylko ile otrzymali ministrowie za 2017 rok. Żądamy, aby upubliczniono ile nagród dostali członkowie komitetów politycznych, spółek, dyrektorzy, wojewodowie, wszyscy związani z tzw. dobrą zmianą, bo chyba w dobrą zmianę dzisiaj już nikt nie wierzy – dodała Elżbieta Łukacijewska.