Dzień Otwarty Polskiego Radia Rzeszów 03.05.2018 r.

Już po raz kolejny Polskie Radio Rzeszów zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 3 maja w siedzibie Radia, przy ulicy Zamkowej 3 w Rzeszowie.

W programie:
– zwiedzanie Polskiego Radia Rzeszów
– spotkanie z dziennikarzami
– konkursy i atrakcje dla dzieci z audycją Zamkolandia
– koncert wokalno-taneczny w wykonaniu Solistów i Grupy Artystycznej z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pod kierownictwem Anny Czenczek.
– pokaz tańca Szkoły „AKSEL”
– gry planszowe z Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin
– fotobudka
–  koncerty gwiazd (scena na radiowym dziedzińcu): laureata programu Idol – Bartasa Szymoniaka i grupy swingowo-rockowej Czarno – Czarni.

Bartas Szymoniak – Laureat 4 edycji programu „IDOL”, wokalista, beatboxer, instrumentalista, autor muzyki i tekstów. Występował na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, min. Festiwal w Opolu, Sopot Top Trendy, Festiwal w Węgorzewie, Jarocin Festiwal czy Taste of Polonia w Chicago, a także w Belgii, Austrii i na Ukrainie. Podczas występów towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso. Marek Sierocki powiedział o nim: ” Ty tworzysz nowy gatunek muzyki „, podobnie napisał Onet.pl. Z kolei Dorota Wellman nazwała go „człowiekiem orkiestrą”.

Czarno Czarni – grupa swingowo-rockowa, której muzykę można śmiało nazwać szalonym big – beatem XXI wieku, wypadkową prostych brzmień i bezpretensjonalnych melodii. Zespół w składzie: Jarosław „Doktor”Janiszewski, Jacek „Dżej Dżej” Jędrzejak, Roman „Piękny Roman” Lechowicz, Jarosław „Dżery” Lis oraz Piotr „Gadak” Sztajdel, regularnie koncertuje, biorąc udział w najważniejszych imprezach muzycznych w kraju. Występowali m.in na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Trasie „Lata z Radiem”, „Inwazji Mocy”. Grupa wielokrotnie występowała poza granicami kraju m.in. w USA, Anglii, Szkocji, Niemczech , Irlandii. Muzycy mają na swym koncie współpracę z innymi artystami m.in. Anią Rusowicz , Urszulą, Giullią Tellerini (znana z filmu Vicky, Christina, Barcelona).

Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00. Zapraszamy.

Szczegóły na: https://www.radio.rzeszow.pl