Sanoccy gimnazjaliści już po egzaminach

Za gimnazjalistami kolejny, ostatni już dzień testów. W piątek, 20 kwietnia uczniowie III klas gimnazjum przystąpili do egzaminu z języka obcego, zdecydowana większość wybrała język angielski. Jak wrażenia po dzisiejszym dniu? O to, co myślą o tegorocznych testach oraz jak oceniają poziom ich trudności, zapytaliśmy uczniów Gimnazjum nr 2.

– Jak dla mnie angielski nigdy nie jest trudny, zwłaszcza, że uczymy się go od podstaw, już kilka lat. Język polski również nie sprawił mi żadnych trudności. Tak naprawdę, czytając ze zrozumieniem, wiele odpowiedzi można „wyciągnąć” z tekstu. Gorzej jest z historią i WOS-em, tu trzeba mieć już jakąś usystematyzowaną wiedzę – mówi Weronika. Więcej problemu sprawiły mi pytania z biologii, niektóre były bardzo podchwytliwe… – dodaje.

– U nas w szkole zajęcia z języka angielskiego prowadzone są na bardzo wysokim poziomie, przez cały rok robiliśmy różnorodne zadania, dlatego, byliśmy tak dobrze przygotowani do dzisiejszego testu. Chyba dla każdego dzisiejszy egzamin był bardzo prosty – mówi Karina. – Nieco problemu sprawiły mi historia i wiedza o społeczeństwie, jednak najgorsze jak dla mnie były pytania z przyrody. Nie rozumiem dlaczego znalazło się tak wiele pytań o zwierzęta i rośliny. Myślę, że zamiast tego powinno być więcej zagadnień z genetyki czy anatomii człowieka. I tego typu pytań spodziewaliśmy się na czwartkowym egzaminie z części matematyczno-przyrodniczej – dodaje.

Inni uczniowie również potwierdzili, że największe trudności mieli z częścią przyrodniczą. Dużym zaskoczeniem były pytania o lemura – co go charakteryzuje i dlaczego przynależy do ssaków oraz o fenotyp lisa.

Przypomnijmy, uczniowie 18 kwietnia, w środę zmierzyli się z pierwszą częścią egzaminu gimnazjalnego. Na pierwszy ogień poszły zadania z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. 19 kwietnia test dotyczył zagadnień z matematyki, fizyki, chemii i biologii.

Trzydniowy „maraton” właśnie się zakończył. Gimnazjaliści mogą odetchnąć z ulgą, udać się na zasłużony wypoczynek i w spokoju zastanowić się co dalej… Na wyniki testów, uczniowie będą musieli poczekać do 16 czerwca.