Już od 26 kwietnia XX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe

XX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe to impreza o 30 letniej tradycji, znajdująca się w Kalendarzu Imprez Ogólnopolskich i Międzynarodowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

XX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe „Sanok 2018″ pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, to równocześnie wielkie międzynarodowe przedsięwzięcie artystyczne i edukacyjne. To festiwal muzyczny, którego główną częścią jest konkurs – przede wszystkim dla uczniów szczebla podstawowego i średniego – połączony z warsztatami, wykładami, seminariami i spotkaniami szkoleniowymi z sesją naukową.

Planowani wykonawcy koncertów to znakomici i uznani w świecie artyści. W Sanockim Domu Kultury wystąpią m.in.:

Maciej Frąckiewicz – zwycięzca jednego z najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych na świecie – XX Międzynarodowego Konkursu „Arrasate Hiria” w Hiszpanii. Ważną częścią jego działalności artystycznej jest ścisła współpraca z kompozytorami, takimi jak m.in.: Krzysztof Penderecki, Zygmunt Krauze, Dariusz Przybylski.

Motion Trio – jeden z najsłynniejszych zespołów akordeonowych na świecie, zdobywca m.in. Grand Prix za muzykę do filmu „Szczęście świata” na Festiwalu Filmowym w Gdańsku. Polskie trio akordeonowe, założone w 1996 roku przez Janusza Wojtarowicza – leadera i autora większości kompozycji, łączące w swej twórczości ogień muzyki o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych. Pełna pasji i namiętności muzyka Motion Trio została doceniona przez współczesnych mistrzów, takich jak Michael Nyman, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul.

Do grona wykonawców dołączą również: Duet Wiesław Ochwat – Maciej Zimka, Klaudiusz Baran – akordeonista, bandoneonista wraz z żeńskim kwartetem smyczkowym „Con Affetto”, Miłosz Mączyński oraz Piotr Mazurek.

Wszystkie koncerty odbędą się w Sanockim Domu Kultury o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie powyżej.