Jak lepiej zarządzać samorządowymi obiektami sportowymi? Tomasz Matuszewski na IV Europejskim Kongresie Samorządów

W dniach 26-27 kwietnia w Krakowie odbył się IV Europejski Kongres Samorządów, najważniejsze spotkanie przedstawicieli władz regionalnych z krajów Europy z przedstawicielami administracji publicznej i Unii Europejskiej oraz liderów samorządowych z biznesem, organizacjami samorządowymi i pozarządowymi, przedstawicielami ministerstw i agend rządowych. Kongres podzielony był na 7 ścieżek tematycznych i składał się z około 70 wydarzeń – paneli, wykładów, bloków programowych i warsztatów, w których uczestniczyło ponad 2000 osób. Jednym z zaproszonych gości był dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku – Tomasz Matuszewski.

Tomasz Matuszewski był również prelegentem i wziął udział w dyskusji panelowej pt. „Wyzwanie dla samorządu. Jak dzięki nowym technologiom i innowacjom lepiej zarządzać samorządowymi obiektami sportowymi?”. Moderatorem tego panelu był Krzysztof Gawkowski – wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Podczas panelu rozmawiano  na temat nowych technologii i innowacji stosowanych lub projektowanych na obiektach sportowych.  Poruszano również sprawy związane z poprawą zarządzania i zmniejszeniem kosztów miejskich obiektów służących do rekreacyjnego uprawiania sportu, które stanowią poważne obciążenie organizacyjne i finansowe. Eksperci i praktycy poszukiwali odpowiedzi, koncentrując się m.in. na krytych pływalniach oraz halach wielofunkcyjnych.

Obok Tomasza Matuszewskiego w dyskusji brali udział: Magdalena Dąbrowska – wiceprezes  Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt, Piotr Gąszcz – zastępca dyrektora, Członek Projektu, ICSiR/Virtual Power Plant, Polska, Grzegorz Nowaczewski – prezes Zarządu Virtual Power Plant Sp. z o.o., Marcin Piaskowski – prezes Zarządu Fitnet Sp. z o. o., Tomasz Trela  wiceprezydent Łodzi.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu udzielonego przez dyrektora MOSiR w Sanoku  Tomasza Matuszewskiego podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządowców.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj