Spotkanie z posłem Jarosławem Krajewskim w Sali Gobelinowej

W niedzielę 6 maja lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali spotkanie z posłem na sejm RP Jarosławem Krajewskim. Mówiono przede wszystkim o założeniach programowych Prawa i Sprawiedliwości oraz o tym, jak od kulis wygląda praca w komisji śledczej ds. Amber Gold. Jarosław Krajewski, od momentu kiedy Marek Suski został szefem gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego, pełni funkcję wiceprzewodniczącego tej komisji. Na koniec – spotkanie trwało przedszło dwie godziny – zadawano posłowi pytania z sali. Było to jedno z kilkuset spotkań, organizowanych przez PiS w całym kraju pod hasłem „Polska jest jedna”.

– Naprawa Rzeczpospolitej, taką, jakiej sobie życzą Polacy, to zadanie na co najmniej trzy kadencje – zaczął poseł. Mówił o zobowiązaniach, które w 2018 r. zostaną zrealizowane: przekazanie, począwszy od sierpnia 2018 r., co roku 300 zł rodzicom dzieci w wieku szkolnym do ukończenia 18 roku życia. – To wsparcie finansowe w okresie wzmożonych wydatków, a także wyraz zaufania do rodziców, którzy sami zdecydują, na co te pieniądze przeznaczyć. Jest to dla nas sprawa priorytetowa – informował poseł Jarosław Krajewski.

Kolejne zobowiązanie dotyczy podatków. Aby przedsiębiorcy mieli możliwość zatrudniania większej liczby pracowników, PiS proponuje zmniejszenie podatku CIT dla małych i średnich przedsiębiorców z 15 proc. do 9 proc. – Będzie to najniższe opodatkowanie przedsiębiortców w całej Europie – zapowiedział Jarosław Krajewski. – To będzie impuls do rozwoju przedsiębiorczości – również w wojwództwie podkarpackim.

Następny temat: naliczanie składek odprowadzanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Część zawodów w niektórych miesiącach jest bardzo dobrze opłacana, w innych zaś miesiącach przychody są niskie. PiS chciałby wprowadzić zasadę: mała firma – mały ZUS, która ma polegać na odprowadzaniu składek do ZUS-u w wysokości odpowiedniej do uzyskiwanych przychodów.

Zabezpieczenie pieniędzy na program Dostępność Plus, który ma zlikwidować bariery, w tym bariery architektoniczne, które utrudniają, a czasami uniemożliwiają aktywność społeczną seniorów i osób niepełnosprawnych. – Chcemy, żeby do 2015 roku przeznaczyć na ten cel ponad 23 miliardy złotych – mówił poseł Krajewski. – Będziemy wkrótce prezentowali cały program działań, dotyczących osób niepełnosprawnych.

Na koniec: fundusz budowy i modernizacji dróg lokalnych. – Na ten fundusz chcemy przeznaczyć ponad 5 miliardów złotych. Poprawa atrakcyjności infrastruktury wielu miejsc w kraju może sprawić, że będą one atrakcyjniejsze także dla inwestorów. Chcemy utrzymać gospodarkę na dobrym poziomie – mówił poseł. – Pięć powyżej zasygnalizowanych spraw chcemy zrealizować do końca roku 2018. Proponujemy też rozwiązanie, którego nie było w Polsce od 27 lat. Dostrzegamy sprawę wychowania co najmniej czwórki dzieci przez kobiety, które poświęciły temu swoją aktywność i karierę zawodową. Te osoby zostaną objęte zabezpieczeniem emerytalnym. Chcemy Polski równych szans. Chcemy też Polski, która będzie miała dobre prognozy demograficzne – w tym miejscu poseł skupił się na omówieniu dobrodziejstw programu 500 Plus.

Spotkanie prowadził przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości powiatu sanockiego Kazimierz Węgrzyn; na sali byli obecni m.in. burmistrz Tadeusz Pióro, starosta Roman Konieczny, wiceburmistrz i przewodniczący miejskich struktur PiS Stanisław Chęć, członek Zarządu Powiatu Andrzej Chrobak, radni miejscy i powiatowi Janusz Cecuła i Adam Kornecki.

W części przeznaczonej na pytania z sali podnoszono różne kwestie: obchodów stulecia niepodległości, likwidacji NFZ, sytuacji służby zdrowia, kondycji powiatów. Były pytania o sprawy bardzo konkretne, jak sytuacja szpitala w Brzozowie i sytuacja w prokuraturze w powiecie leskim. Także o to, czy Donald Tusk zostanie ukarany w związku z aferą Amber Gold. Jedna z uczestniczek zapytała o zdrowie prezesa Jarosława Kaczyńskiego i oświadczyła, że według niej ministrowie powinni zarabiać dużo, a przynajmniej duże więcej, niż burmistrzowie i starości.

O spotkaniu w Sali Gobelinowej więcej w najbliższym wydaniu „Tygodnika Sanockiego”.

msw

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj