Świetne wyniki młodych akordeonistów
w międzynarodowym internetowym konkursie

Bardzo dobrze zaprezentowali się akordeoniści Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w zakończonym na przełomie kwietnia i maja Internet Music Competition w Belgradzie.

Pierwsze miejsce z imponującą punktacją 94 punktów na 100 możliwych zdobył w swojej kategorii wiekowej do lat 15 Jakub Kucia z klasy Andrzeja Smolika oraz również I miejsce Wiktoria Kocyłowska, uczennica Grzegorza Bednarczyka w kategorii do lat 13. W najmłodszych kategoriach II miejsca zdobyli: Jakub Pyrcak (również z klasy Grzegorza Bednarczyka) oraz Adam Fedak, Julia Cybuch i Julia Benewiat, uczniowie Andrzeja Smolika, podobnie jak Paweł Drozd ze Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku – laureat II nagrody oraz Filip BaraczIII miejsce w kategorii muzyki rozrywkowej.

Konkurs polegał na ocenie 2 utworów nagranych przez uczestników na video, przesłanych elektronicznie do Belgradu, umieszczeniu na stronie internetowej konkursu: www.musiccompetition.eu (można je teraz obejrzeć i posłuchać na całym świecie, co jest wielką zaletą tego konkursu) i ocenie przez wybitnych akordeonistów z Finlandii, Rosji, Serbii, Wietnamu i Polski.

Tym bardziej cieszy tak wysoka ocena sanockich uczestników!

Źródło: materiały nadesłane, PSM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj