XXVIII Rajd Rodzinny

Od Przełęczy Przysłup do Kamionki

Tradycyjnie jak co roku 1 maja Zarząd Koła Terenowego nr 1 przy Oddziale PTTK „Ziemia Sanocka” zaprosił mieszkańców Sanoka oraz odwiedzających go turystów na XXVIII Rajd Rodzinny. Na zaproszenie organizatora odpowiedziały 73 osoby, a wśród nich 28 dzieci i 21 rodzin.

Aby pomieścić wszystkich chętnych, należało zadbać o dodatkowy autokar, którego wynajem dofinansował Zarząd Główny PTTK.

Najmłodszymi uczestnikami rajdu byli: 2-letnia Klara Listwoń i 3-letni Łukasz Kusiak, a najstarszą 72-letnia Maria Stachowicz. Oprócz mieszkańców Sanoka i okolicznych miejscowości w rajdzie udział wzięły również rodziny przyjezdne – państwo Homelowie z Leżajska oraz państwo Bonowie z Warszawy. Rajd poprowadził Prezes Oddziału i przewodnik Stanisław Sieradzki.

Trasa rajdu wiodła od Przełęczy Przysłup w Górach Słonnych do szczytu Kamionka, na którym znajduje się Akademicki Ośrodek Szybowcowy Politechniki Rzeszowskiej. W trakcie 4-godzinnej wędrówki uczestnicy mieli okazję wysłuchać opowieści przewodnika na temat historii oraz otaczającej przyrody, która w miejscu wędrówki została objęta ochroną Parku Krajobrazowego Gór Słonnych. Po dotarciu do szybowiska w Bezmiechowej Górnej na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami.

Atrakcją dla najmłodszych była możliwość zwiedzenia hangaru z szybowcami, po którym oprowadził grupę Arkadiusz Bulanda. Niektóre dzieci miały okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w jednym z szybowców.

Po posiłku grupa ruszyła pieszo do Bezmiechowej Górnej, gdzie nastąpiło uroczyste podsumowanie rajdu, którego dokonali prezes Stanisław Sieradzki oraz pracownik Biura Oddziału Janusz Kusiak. Każda z rodzin otrzymała książkę, a wszystkie dzieci drobne upominki i słodycze, ofiarowane przez burmistrza Sanoka Tadeusza Pióro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj