Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu Sanok 2018

12 kwietnia w Sanoku odbędą się IX Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu. Zawodnicy z całej Polski przyjadą ze swoimi psami, aby wziąć udział w największej tego typu imprezie w Polsce. Na wszystkich amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą trzy malownicze trasy.

Dogtrekking polega na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z trzech tras (15 km, 25 km oraz 40 km) w oparciu o mapę. Warto jednak zaznaczyć, że nie są wymagane szczególne umiejętności w posługiwaniu się nią, a organizatorzy przed startem objaśniają trasę i punkty kontrolne do których należy dotrzeć. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej. W dogtrekkingu może wystartować niemal każdy – ograniczenia dotyczą wieku psa oraz młodzieży startującej bez opiekuna.

Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 40 km trasę w około 4 godziny jak i rodziny, które najczęściej traktują udział czysto rekreacyjnie, skupiając się na radości płynącej ze wspólnego spędzania czasu na łonie natury z swoim psem.

Dodatkowo w tracie imprezy odbywają się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu. W ramach Mistrzostw Polski zostaną rozegrane także Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu Lekarzy oraz Techników Weterynarii.

Program zawodów w Sanoku:

8:00 – zgłoszenia
10:00 – start główny
16:00 – zajęcia z lekarzem weterynarii
17:00 – ceremonia dekoracji wszystkich uczestników.

Bazą imprezy będzie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Sponsorem Głównym imprezy jest firma Bayer, producent preparatów przeciwkleszczowych Advantix. Partnerem Pucharu Polski w Dogtrekkingu jest miasto Sanok. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.dogtrekking.com.pl Kontakt: Paweł Bonk tel. 605 855 857 info@dogtrekking.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj