Drogowa ofensywa w mieście

Trwają remonty dróg miejskich

Obecnie prowadzone są prace przy modernizacji ulic: Królowej Jadwigi, Małej oraz Żwirki i Wigury. Zakończono natomiast remont ul. Kujawskiej. Inwestycje wykonuje Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Sanoku.
W tym roku miasto przeznaczy ponad 5 milionów zł na remont lokalnych dróg. Wraz z początkiem wiosny rozpoczęto remonty dróg według ustalonego harmonogramu. Prace trwają przy ul. Królowej Jadwigi. Tam na blisko stumetrowym odcinku położona będzie nawierzchnia asfaltowa wraz z podbudową oraz wykonana zostanie kanalizacja deszczowa.

Na Olchowcach prowadzona jest poprawa infrastruktury drogowej ul. Małej. Na stumetrowym odcinku o szerokości 4,5 m położona zostanie nawierzchnia asfaltowa z podbudową. W Śródmieściu, w sąsiedztwie stadionu „Wierchy” trwa modernizacja
ul. Żwirki i Wigury. Zakończono już remont chodnika, a na ponad 200 m jezdni wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Zakończenie prac zaplanowano na czerwiec br. Ze zmodernizowanej jezdni mogą cieszyć się już mieszkańcy Dąbrówki. Na ul. Kujawskiej zakończono już remont nawierzchni i wykonano kanalizację deszczową. W ubiegłym roku zmodernizowano odcinek tej drogi. W tym roku prace sfinalizowano.

– Mamy świadomość jak wiele jest jeszcze zaniedbanych ulic w naszym mieście. Staramy się modernizować jak najwięcej dróg i chodników, by służyły one kierowcom i mieszkańcom Sanoka. Stąd rekordowe wydatki na tego typu inwestycje, które co roku od początku kadencji zwiększamy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta – zaznacza burmistrz Tadeusz Pióro.

Na rok 2018 zaplanowano kolejne modernizacje dróg i traktów pieszych. W harmonogramie ujęto remont ulic: Rzemieślniczej, Orzeszkowej, Witkiewicza, Turystycznej, Asnyka, Sielskiej, Płowieckiej i Głowackiego.
Na drogach krajowych trwają także inwestycje przeprowadzane i finansowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Widoczne są już postępy prac na
ul. Kolejowej, Lipińskiego i Lwowskiej. W trakcie budowy jest obwodnica Sanoka.

Źródło: Urząd Miasta Sanoka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj