IX Noce Kultury Galicyjskiej – Sanok, 25-26 maja

Spektakl

Pierwszego dnia na dziedzińcu zamkowym Muzeum Historycznego w Sanoku zobaczymy  spektakl Teatru Bagatela „Seks dla opornych”. Sztuka jest przeznaczona dla widzów powyżej lat 16. Ciesząca się uznaniem krytyki i popularnością wśród widzów na całym świecie komedia . Para w średnim wieku poszukuje remedium na nudę wieloletniego związku. Z subtelną ironią, ale i z dużą wyrozumiałością, Michele Riml opowiada o podjętej przez Alice i Henry’ego próbie przełamania małżeńskiej rutyny. Czy weekend w modnym hotelu i tytułowy poradnik wystarczą do rozbudzenia wielkich namiętności? Czy perwersyjny seks po trzydziestu latach jest jeszcze możliwy? I – co ważniejsze – czy jest im jeszcze potrzebny? A może ten wyjazd zakończy się rozwodem?

Koncerty

Drugi dzień to koncerty muzyczne w amfiteatrze Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. O godz. 19:00 zagra zespół DOC., który powstał latem 2014 roku z inicjatywy dwóch …lekarzy z Łańcuta: neurologa Konrada Bauma i gastrologa Tomasza Ryznara. Pomimo czasochłonnej pracy obaj muzycy mają za sobą spore doświadczenie i historię muzyczną z niemałymi sukcesami. Do lekarzy dołączyli zawodowi muzycy z Łańcuta i Krosna: Witold Drapała – ins. klawiszowe, Cezary Czarnota – gitara oraz Filip Łukaszewicz – perkusja. Zespół wypracował własny styl i brzmienie oparte na rocku i bluesrocku z elementami r’n’b .

Gwiazdy

Gwiazdą wieczoru będzie Sztywny Pal Azji, który zacznie granie o godz. 20:30. Zespól nie wymaga specjalnej rekomendacji przypominamy tylko, ze wśród jego przebojów są: Kurort, To jest nasza kultura, Nieprzemakalni, Wieża radości, Wieża samotności, Póki młodość w nas, Myśli przebrane, Obóz, Turururum, Nasze reggae, Przepraszam, Polscy chłopcy, czy Pocałunek w Rzymie.
W tym czasie pomiędzy godziną 21 a 23 będzie można zwiedzać Rynek Galicyjski, w każdym obiekcie będą czekali przewodnicy.
Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

Konferencja

Ciekawą imprezą odbywającą się w tym samym czasie jest międzynarodowa konferencja naukowa w Muzeum Historycznym w Sanoku – Migracja i osadnictwo. Kultura Przeworska w dorzeczu rzeki Cisy w okresie rzymskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj