Demokraci na wiecu. Wyborczy wyścig rozpoczęty

„Dziś jako pierwsi Demokraci Ziemi Sanockiej inaugurują kampanie wyborczą. Chcemy być pierwsi dzisiaj i chcemy być pierwsi, kiedy ta kampania będzie się kończyć. Niezwyczajność dzisiejszej konferencji wynika również z faktu, że występujemy nie jako ugrupowanie partyjne, lecz jako struktura obywatelska, ponadpartyjna, która postawiła przed sobą w założeniu władzy w mieście i powiecie politykom Prawa i Sprawiedliwości, odpolitycznienie i ucywilizowanie” – takimi słowy rozpoczął konferencję prasową Demokratów Ziemi Sanockiej rzecznik tego ugrupowania, czy platformy, Marian Struś.

All You Need, is Love…

Marian Struś, nazwany podczas konferencji najwspanialszym dziennikarzem w dziejach miasta, poprosił o głos Wojciecha Blecharczyka, który, powołując się na głosy “wielu sanoczan”, mówił o poparciu dla “swojej osoby”, o uznaniu dwunastu lat ciężkiej pracy i wysiłków, by miasto, mówiąc w skrócie, rosło w siłę, a ludzie żyli dostatniej.

Kandydatem Demokratów Ziemi Sanockiej na burmistrza Sanoka jest Jakub Osika. Jego prezentacji dokonał Sławomir Miklicz, przypomniał o doświadczeniu w roli doradcy wojewody podkarpackiego, potem o pracy w Młodzieżowym Domu Kultury i sympatii rodziców, którzy chętnie powierzają swoje pociechy instruktorom MDK.

Jakub Osika zwrócił uwagę na brak konsultacji społecznych, na potrzebę integrowania sanoczan wokół ważnych spraw, tworzenia społeczeństwa obywatelskiego.

Obok Jakuba Osiki stanęli, prezentowani jako kandydaci na przyszłych wiceburmistrzów Marzena Dziurawiec i Sebastian Niżnik.

Więcej – o programie Demokratów i o przebiegu konferencji w najbliższym (jutrzejszym) „Tygodniku Sanockim”