Demokraci Ziemi Sanockiej: Wojciech Blecharczyk, Sebastian Niżnik, Sławomir Miklicz, Wiesław Kijowski zawiązali super porozumienie

Demokraci Ziemi Sanockiej – z tą nazwą identyfikują się Wojciech Blecharczyk, Sebastian Niżnik, Sławomir Miklicz, członkowie sanockiej. Nowoczesnej, reprezentujący przedsiębiorców Wiesław Kijowski – zwołali konferencję prasową w hotelu Bona, by zaprezentować porozumienie lokalnych środowisk liberalnych i lewicowych. Sojusz miałby pomóc przedstawicielom tychże środowisk osiągnąć sukces w zbliżających się wyborach samorządowych. Kulminacyjnym punktem było podpisanie deklaracji, która to deklaracja zakłada wspólną pracę na rzecz miasta. Zanim to jednak nastąpiło, zabierali głos sygnatariusze.

Padły słowa „super porozumienie”. Kiedyś współpraca pomiędzy miastem i powiatem do wzorcowych nie należała, więc dziś „super” przed „porozumieniem” jest jak najbardziej na miejscu; doskonale charakteryzuje sytuację.

Sebastian Niżnik krytykował obecną władzę m.in. za to, że nie dba o bezpieczeństwo mieszkańców, tylko o wygodę więźniów. Także za to, że w powiatowym budżecie nie ma pieniędzy dla sanockiego szpitala.

Wojciech Blecharczyk westchnął, że Sanok był kiedyś miastem europejskim, tylko nie wyjaśnił, co ma na myśli: motory na lodzie czy laptopy dla wykluczonych cyfrowo…

Na spotkaniu byli obecni także europoseł Elżbieta Łukacijewska, przewodnicząca struktur. Nowoczesnej w Rzeszowie Anna Skiba, Adrian Krzanowski z Komitetu Obrony Demokracji. Deklarację podpisali, poza wymienionymi wyżej, Marzena Dziurawiec, Miranda Korzeniowska, Bogusław Kmieć.

Mówiono o potrzebie poszanowania demokracji i praworządności oraz o utworzeniu współnego programu w obszarach ważnych dla lokalnej społeczności, przedsiębiorczości, kultury, środowiska, ochrony zdrowia, turystyki i sportu…

Zapowiedziano wydawanie nowej gazety.

W „starej” gazecie, za tydzień, wrócimy do tematu.

8 KOMENTARZE

  1. co za marny tekst, inspirowany przez PiS, nie wierzę , że Pani redaktor tak nisko upadła dla podlizania się do obecnego …. czytam i nie wierzę ….

  2. Oby nowi ludzie wprowadzili praktyczne zmiany !!! Wszedzie za duzo urzednikow, radnych, czlonkow, komisji.
    Co za STRATA pieniedzy wyborcow. To chyba byl S. Niznik, ktory napisal b. praktyczny, MADRY artykul co widzial w USA, jak tam samorzady dzialaja, jak wszystko jest PROSTE, PRAKTYCZNE.
    WYBORCY, GLOSUJCIE MADRZE, sredniowiecze dawno minelo!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj