Ruszył projekt „Link do literatury – młodzieżowa dywersja literacka”

Ruszył projekt „Link do literatury – młodzieżowa dywersja literacka”

Zapraszamy Młodych Sanoczan (i nie tylko!) do wspólnych działań na literackim froncie. Ruszył projekt „Link do literatury – młodzieżowa dywersja literacka”, na który otrzymaliśmy dotację z programu Partnerstwo dla Książki, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu mogliśmy wystartować z cyklem ciekawych zajęć dla młodzieży, które rozgrywać się będą od „teraz” do końca października (większość działań skupi się w okresie wakacyjnym). Razem z uczestnikami projektu chcemy w nietuzinkowy sposób, wykorzystując możliwości współczesnego świata, opowiadać o naszym zamiłowaniu do książki!

Projekt rozpoczęliśmy rekrutacją grupy Młodzieżowej Dywersji Literackiej (MDL) – jest jeszcze kilka wolnych miejsc, zapraszamy chętnych! Następnym krokiem będzie przystosowanie jednego z pomieszczeń biblioteki na potrzeby spotkań grupy MDL. W Filii nr 3 przy ulicy Traugutta stworzymy BAZĘ projektu, w której będą się odbywać spotkania i warsztaty. Można będzie też po prostu przyjść posiedzieć po południu przy książce lub ulubionej grze planszowej.

Na początku wakacji wystartujemy z blokiem warsztatów dla uczestników – członkowie grupy MDL nauczą się kręcić filmiki, malować murale, czy działać w przestrzeni miasta; ale też dowiedzą się jak uwierzyć we własne siły i zrobić „coś ciekawego” dla innych, realizując przy tym własną literacką pasję. Razem z grupą MDL ogłosimy i przeprowadzimy konkurs „Link do Literatury„. Będzie to konkurs na recenzję książki w postaci filmu na vloga lub wpisu na bloga literackiego. Młodzież uczestnicząca w projekcie zasiądzie w konkursowym jury obok specjalistów z dziedziny literatury, a po ogłoszeniu wyników wspólnie z laureatami wybierze ciekawe cytaty, które ozdobią przestrzeń naszego miasta i nie tylko!

Poza wspomnianymi działaniami przewidujemy też spotkania autorskie z autorami książek polecanych w konkursie „Link do literatury”, oraz wyjazd na Międzynarodowe Targi Książki do Krakowa.

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w projekcie.

Kontakt do koordynatora: 791729416

Materiały nadesłane: Miejska Biblioteka Publiczna

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.