Policja konna z Rzeszowa na targach końskich w Lutowiskach

W Lutowiskach odbyła się jubileuszowa, XVII edycja Powojennych Targów Końskich. Impreza nawiązująca do tradycji związanej z jarmarkami, jak zwykle w pierwszy weekend lipca zgromadziła setki turystów i mieszkańców gminy. Wzięli w niej również udział Policjanci z Zespołu Policji Konnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W sobotę, w Lutowiskach odbyły się XVII Powojenne Targi Końskie. Impreza ta nawiązuje do przedwojennej tradycji organizowania jarmarków w Lutowiskach. Podczas targów organizowane są między innymi: parada koni oraz pokazy ścieżki huculskiej. Ponadto odbywają się całodniowe targi rękodzieła artystycznego i ludowego. Mieszkańcy i turyści wypoczywający w Bieszczadach mieli okazję zobaczyć paradę koni na 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W tegorocznych pokazach wzięli udział policjanci z Zespołu Policji Konnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Konie służbowe na co dzień używane są do służby patrolowej i zabezpieczania imprez masowych na terenie Rzeszowa i jednostek terenowych. Taka forma służby sprawdza się szczególnie w jednostkach terenowych garnizonu podkarpackiego, gdzie policja konna patroluje między innymi tereny leśne.

źródło informacji: Podkarpacka Policja