Jak zima, to tylko na stokach

Jak zima, to tylko na stokach

Amatorzy zimowego szaleństwa mają powody do zadowolenia. Szczególnie narciarze, którzy uwielbiają korzystać z uroków zimy i zjeżdżać na nartach. Gdzie najlepiej wybrać się z rodziną, a gdzie stoki narciarskie są dla wymagających? Przygotowaliśmy zestawienie kilku wyciągów, które z pewnością ułatwią nam to zadanie.

Gromadzyń

Wyciąg znajduje się w Ustrzykach Dolnych. Położony jest na wzgórzu Gromadzyń w Paśmie Równi. Stacja Narciarska posiada dwa 2-osobowe wyciągi orczykowe o długości 700 m. Wyciąg talerzykowy o długości 300 m i mały o długości 200 m. Narciarze mają do wyboru zjazd trzema trasami o długościach 900, 800, 750 m. Ostatnia z nich posiada homologację FIS na slalom. Stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżny, a trasy ratrakowane. Stacja posiada wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz serwis. Na terenie stacji znajduje się szkółka narciarska. Pojedynczy wjazd kosztuje 5 zł. Karnet czasowy, to koszt około 35 złotych, dzienny 70 zł.

Kalnica

Kalnica znajduje się kilkanaście kilometrów za Cisną jadąc w stronę Wetliny. Narciarze mogą korzystać z trzech tras zjazdowych: trasa niebieska o długości 850 m, czerwona 800 m oraz czarna 650 m. Wyciąg talerzykowy o długości 600 m.
– Mogą przyjechać do nas rodziny z dziećmi oraz osoby, które lepiej jeżdżą na nartach. Warunki są bardzo dobre. Nie ma tłoku na stoku – mówi Mirosław Sosna, z ośrodka w Kalnicy.
Trasy są ubijane ratrakiem. Na terenie ośrodka znajduje się szkółka narciarska i snowbordowa. Każdy może wypożyczyć sprzęt oraz skorzystać z serwisu. Godziny otwarcia od 10:00 do zmroku. Karnet 10 zjazdowy to koszt 35 zł, dzienny 70 zł.

Bystre – Dzidowa

Bystre znajduje się niedaleko Baligrodu .Stok narciarski położony jest na górze Dzidowa. Narciarze mogą korzystać z dwóch tras: czerwonej – 800 m z homologacją FIS oraz niebieskiej o długości 420 m. Pierwsza trasa jest bardzo wymagająca z powodu dużego nachylenia, natomiast trasa niebieska nadaje się do nauki jazdy na nartach oraz snowboardu. Typ wyciągu orczykowy. Cena za wjazd 3,50 zł. Godzina otwarcia 9.

Puławy – Kiczera

Wyciąg narciarski w Puławach na Górze Kiczera. położony na pograniczu Beskidu Niskiego. Wyposażony jest w kolej linową krzesełkową dwuosobową o długości 900 m oraz wyciąg talerzykowy Igor o długości 420 m, drugi Adaś 300 m oraz 150 m Baby Lift, który jest przeznaczony dla początkujących i małych dzieci. Trasy niebieska i czerwona. Na stoku znajduje się snowpark. Stok jest sztucznie naśnieżany, ratrakowany i posiada oświetlenie głównej trasy zjazdowej. Wokół wyciągu znajduje się trasa biegowa/skitourowa. Ceny karnetów czasowych zaczynają się od 50 zł, natomiast dzienne od 80 zł. Godziny otwarcia 9:00-21:00.

Laworta Ski

Wyciąg położony jest w Brzegach Dolnych w pobliżu Ustrzyk Dolnych. Do dyspozycji narciarzy są trzy wciągi. Pierwszy krzesełkowy o długości 1300 m. Mniejszy orczykowy 200 m. Trasa posiada homologację FIS na slalom oraz slalom gigant.
– Jesteśmy przygotowani zarówno na rodziny z dziećmi, jak i na osoby które doskonale jeżdżą na nartach – mówi Lidia Cieślak, ze stacji narciarskiej.
Stok oświetlony i naśnieżany sztucznie, ratrakowany. Prowadzone są szkolenia nauki jazdy. Można nabyć karnet dwugodzinny już od 35 zł lub dniowy od 70 zł. Godziny otwarcia od 9 do 18 od poniedziałku do czwartku oraz w niedzielę. W piątek i sobotę od 9 do 20.
– Ruszamy z parkiem saneczkowym. Mamy specjalnie przystosowaną górkę dla dzieci do zjazdów na sankach, pontonach, czy na dętkach – dodaje Cieślak.
W tym roku przygotowana została taśma, czyli miejsce dla osób które zakładają po raz pierwszy narty.
– W okresie ferii będzie dużo imprez tematycznych. Bezpłatny slalom gigant, pikniki rodzinne, dancingi z zespołem na żywo, ognisko. Mamy busa, który nieodpłatnie wozi narciarzy do stacji narciarskiej – kończy Cieślak.

LeskoSki Weremień

Wyciąg położony jest w okolicach Leska, w miejscowości Weremień. W ośrodku można korzystać z dwóch talerzykowych wyciągów narciarskich. Do dyspozycji są dwie trasy. O długości 680 m oraz 750 m.
– Stok jest typowo rodzinny, ale na trasie znajdują się również odcinki wymagające, dla osób dobrze jeżdżących na nartach czy snowboardzie – mówi Marta i Mariusz Skubisz, właściciela ośrodka.
Trasy są oświetlonej i codziennie ratrakowane. Dla snowboardzistów przygotowany jest snowpark z profesjonalnym oświetleniem. Działa szkółka narciarska i snowboardowa oraz wypożyczalnia sprzętu.
– Można liczyć również na inne atrakcje np. przejażdżka samochodami terenowymi, paintbool, archery tag i inne formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu – dodają Skubiszowie.
Cena karnetu czasowego zaczyna się już od 45 złotych, natomiast 2 wjazdy to koszt 8 zł. Wyciąg czynny od godz. 9.00 do 20.00.
dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj