Za co kocham Babcię i Dziadka

Poprosiliśmy dzieci ze szkół podstawowych, aby napisali, za co kochają babcie i dziadków. Zrobiły to pięknie, serdecznie. Wybrane fragmenty i rysunki publikujemy, dołączając najserdeczniejsze życzenia…

Wiersz dla Babci

Kochana Babuniu w dniu Twojego święta
bądź zawsze z nami bardzo uśmiechnięta.

Wiersz dla dziadka

Dla Dziadusia od wnusia,
by Dziadziuś męczyć się nie musiał,
by długo żył i zdrowy był,
bo kocham go z całych sił!

Michał z kl. 3b, SP 1

Babcię kocham za to, że robi dla mnie obiady, zostaje ze mną, gdy nie ma rodziców, troszczy się o mnie, opowiada mi o rodzinie i przybliża mi historię moich przodków, niepokoi się, gdy jestem chora lub smutna.

Natomiast Dziadka kocham za to, że poświęca mi dużo czasu, wyjeżdża ze mną w różne miejsca, robi mi ciekawe niespodzianki, jest mądrym człowiekiem, bawi się ze mną i gramy razem w szachy.

Kamila z 3a SP 1

Drodzy, Kochani Dziadkowie!

Moja kochana, miła Babunia ma na imię Łucja. Jest bardzo kochana i bardzo miła, kocha mnie i wszystkich. Bardzo lubi opiekować się dzikimi kotkami.

Mój miły, ciepły Dziadzio nazywa się Stanisław. Bardzo lubi słodycze. Lubi też wszystkie zwierzęta, tak jak Babcia Łucja. Jest miły, ale czasami nie słucha. Jest bardzo kochany i też kocha wszystkich.

Jagoda z kl 4b z SP 9

Lubię Dziadka za to, że kocha konie tak samo jak ja, a jak gdzieś z nim jedziemy, to pyta, czy coś chcemy sobie kupić i mówi, że on zapłaci.

Lubię Babcię za to, że jest miła dla wszystkich swoich wnuków, jest troskliwa i zawsze się uśmiecha.

Emilia z kl. 2 d SP 4

Drodzy Dziadkowie,

kocham Was bardzo, bo jesteście zawsze przy mnie, mogę wszystko Wam powiedzieć i wiem, że nie powiecie o tym rodzicom. Gdy czegoś potrzebuję, to to dostanę i często mam miłe niespodzianki.

Julia z kl. 4 b SP 9

 

Kocham swoich dziadków dlatego, że opiekują się mną, gdy rodziców nie ma w pobliżu. Moja Babcia jest najlepsza, bo chodzi ze mną do wesołego miasteczka i jeździmy na basen. U moich dziadków bawię się z szalonym kotem – Tosią. Podkradam dziadkowi cukierki, żeby nie jadł za dużo (to z miłości).

Mój drugi dziadzio mieszka ze mną w domu. Często bawimy się w „chowanego”. Babcia jest chora i nie może chodzić, ale lubi podpowiadać w zabawie.

Moi dziadkowie są super!!!

Karolina z kl. 3 z SP 3

Kocham moja Babcię dlatego, że zawsze jest przy mnie, gdy jej potrzebuję, pomaga mi, kupuje różne fajne rzeczy, przygotowuje mi pyszne dania, troszczy SIĘ o mnie. JEST NAJLEPSZĄ BABCIĄ NA ŚWIECIE!

Kocham mojego dziadka dlatego, że gra ze mną w różne gry, nigdy mi nie odmawia zabawy i zabiera mnie na różne wycieczki. JEST SUPER DZIADKIEM!!!

Natalka z kl. 3 z SP 3

Moja Babcia mieszka w Anglii. Pomaga pilnować moją kuzynkę Amelkę. Moja Babcia ma krótkie wlosy i jest szczupła. Przyjeżdża czasami do Polski.

Maciej z kl. 3 z SP 3