W trosce o bezpieczeństwo zwiedzających

 

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku wzbogaciło się o nowy obiekt wspomagający funkcjonowanie istniejącego systemu przeciwpożarowego na terenie Parku Etnograficznego w Sanoku.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz środkom finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, rozwiązany został problem polegający na zapewnieniu odpowiednich parametrów przepływu i ciśnienia wody w sieci hydrantowej na terenie Parku Etnograficznego w Sanoku.

Zadanie zrealizowane zostało przez wykonawcę firmę CERBEX sp. z o.o., wykonano budynek techniczny pompowni pożarowej, wyposażono go w instalację: elektryczną zabezpieczoną wyłącznikami nadmiarowymi i różnicowoprądowymi, wentylacyjną, hydrantowo-pompową oraz przyłącz do linii dozorowej z systemu SAP, zakupiono i zamontowano pompę główną oraz pompę stabilizująco- uzupełniającą. Przy spadku ciśnienia w sieci przeciwpożarowej, pompa główna uruchamia się automatycznie natomiast pompa stabilizująco-uzupełniająca utrzymuje odpowiednie ciśnienie. Instalacja również została wyposażona w przewód do pobierania wody przez straż pożarną, zakończona trzema nasadami pożarniczymi dla PSP.

Te zabezpieczenia gwarantują nam większe bezpieczeństwo zwiedzającym
i ochronę zgromadzonych zabytków w sanockim muzeum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj