BWA Galeria Sanocka i Rafał Głuszkowski zapraszają na projekcję filmów zrealizowanych przez Karpacką Grupę Filmową

BWA Galeria Sanocka i Rafał Gużkowski
zapraszają na projekcję filmów zrealizowanych
przez Karpacką Grupę Filmową

 

1.Wypasiony Raj – rok produkcji 2017. Film zaliczony do najciekawszych filmów Panoramy Polskiej w trakcie 58 Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Opis filmu:

Film pokazuje rzeczywistość trwającą niezmiennie od 1976 roku do dziś, w Beskidzie Niskim, w okolicy nieistniejącej wsi Polany Surowiczne. Region ten pamięta dramatyczne wydarzenia związane z wysiedleniem Łemków. Obecnie realizowany tam wypas bydła stał się differentia specifica tego miejsca. Nigdzie indziej nie zobaczymy przepędu bydła z wykorzystaniem koni huculskich i jeźdźców, a zwierzętom hodowlanym nie zagrażają tak bardzo wilki i chimeryczna pogoda. Nigdzie indziej do pilnowania porządku nie desygnuje się jednego człowieka – niezniszczalnego Zbyszka.

2.Moczarowi Mieszkańcy – rok produkcji 2016 – poruszający dokument o tym, że życie nie kończy się w Domu Pomocy Społecznej.

Opis filmu:

To opowieść o ludziach „pokornych”, których los nie oszczędzał i u kresu ziemskiej wędrówki przywiódł w głębokie Bieszczady. To obraz egzystencji człowieka zamkniętego, nie tyle w murach instytucji, co w świadomości i niepamięci społecznej. Tu życie dopełnia się i cichutko gaśnie w niedostępnym dla naszych marzeń i oczekiwań miejscu.

Projekcjom towarzyszy spotkanie z twórcami filmów – prowadzenie Małgorzata Sienkiewicz – Woskowicz

Termin: 08.02.2019 r.

Miejsce: BWA Galeria Sanocka, Rynek 14

Godzina: 17:30

Wstęp bezpłatny

Zapraszamy!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj