Dyżury aptek w Sanoku

Dyżury aptek w Sanoku

Dyżury aptek w Sanoku. W niedzielę, święta czy dzień wolny od pracy każdy z nas może zachorować. Tabletki na ból głowy, czy na przeziębienie kupimy na stacji benzynowej. Jednak co jeśli musimy wykupić lekarstwo na receptę od lekarza po wizycie na pogotowaniu?

Rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych powinien być dostosowany do potrzeb ludności. Ma również zapewnić dostęp do świadczeń w porze nocnej, niedzielę, święta i inne dni wolne od pracy. Na ostatniej sesji Rady Powiatu Sanockiego, 27 grudnia 2018 roku została podjęta uchwała w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych w roku 2019 na terenie powiatu sanockiego. Apteka, która pełni dyżur całodobowy, swój dyżur tygodniowy rozpocznie o godz. 8. w dniu rozpoczęcia tygodnia dyżurowego i zakończy o godz. 8 w dniu zakończenia tygodnia dyżurowego. Wszystkie dni wolne od pracy i święta, które wypadają w tygodniu dyżurowym obsługuje apteka, która pełni dyżur całodobowy.

– Samorząd ma za zadanie tylko ustalić harmonogram dyżurów aptek. Tak jest zapisane w ustawie – wyjaśnia Bożena Pietruszka, pełnomocnik ds. Zdrowia i Polityki Społecznej ze Starostwa Powiatowego w Sanoku.

W ubiegłym roku w okresie świat doszło do dezinformacji. Apteka, która miała wówczas pełnić dyżur nie sprawowała go, a pacjenci wracali do domu bez lekarstw.

– W tym roku wszystkie apteki są ujęte w harmonogramie. Każda z nich ma podjąć dyżur. Jednak na to, jak będą się one z tego wywiązywać nie mamy wpływu. Nawet jeśli jakaś apteka się wycofa z pełnienia dyżurów – mówi pełnomocnik.

dcz

Dyżury aptek w Sanoku:

Do pobrania całoroczny harmonogram dyżurujących aptek: KLIK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj