Dzień Otwarty w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie

Dzień Otwarty w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie

4 lutego to data, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji 2 lutego w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie odbył się Dzień Otwarty.

Chętni skorzystali z badań profilaktycznych, konsultowali się ze specjalistami. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się porady dietetyczne Bonne Sante z Sanoka. Ponadto każdy z uczestników otrzymał upominek. Akcję wsparła Polska Koalicja Organizacji Pacjentów Onkologicznych oraz Firma Agenda 2000 z Sanoka.

Konsultacje i badania przeprowadzali: lek. Maria Jońca – onkolog kliniczny, dr n. med. Mariusz Wesecki – chirurg onkolog, lek. Józef Gancarz – specj. radiolog, lek. Med. Grzegorz Lasota – spec. ginekologii i położnictwa. W przypadku zasadności i konieczności dodatkowych badań wykonywano USG oraz badania laboratoryjne. Z ramienia Ośrodka akcję koordynowała dr Jolanta Sawicka. Na badania zgłosiło się ponad 100 osób, kilka osób skierowano do dalszej diagnostyki a u trzech osób podejrzewa się rozpoznanie nowotworowe.

Dzień otwarty jest to czas, kiedy można swobodnie przyjść bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach, czy potrzeby urlopu i zadać nierzadko nurtujące nas pytania, rozwiać wątpliwości i niepewności.
Stowarzyszenie SANITAS dziękuje całej kadrze medycznej, lekarzom, pielęgniarkom, wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas aby stanąć na straży zdrowia drugiej osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj